6BM debiutują, a muzycy z Ignu przedstawiają nowy album!

Nowy tydzień to dwa kolejne debiuty w Trójce. W tym wydaniu audycji rozmawiamy z muzykami rockowo-elektronicznego 6BM oraz psychodelicznego Ignu.
Tomasz Żąda oraz zespoły Ignu i 6BM w naszym studiu
Tomasz Żąda oraz zespoły Ignu i 6BM w naszym studiuFoto: Halina Wachowicz
O Audycji
Tytuł Trójka Żąda debiutów 2019/07/08 12:08
Prowadzący Tomasz Żąda
Opis

Zespół 6BM istnieje od 2015 roku i zaczynał od grania muzyki z pogranicza rocka i metalu, a od dwóch lat jego członkowie zmierzają ku bardziej elektronicznym brzmieniom, czego dowodem jest tegoroczny album "Neophobia". 

– Nasza debiutancka płyta zawiera zarówno rockowe, jak i elektroniczne brzmienia, a przyszłe nagrania będą już coraz bardziej elektroniczne – zapowiada perkusista Kamil Majewski.

A co nowego dzieje się u uczestników Trójkowego konkursu "Start NaGranie", czyli warszawskiego zespołu Ignu? Za nimi premiera najnowszego albumu "Auriga".

– Powoli kierujemy się w stronę trzeciej płyty – mówi David Condis y Troyano. – Są już przygotowane zarysy pierwszych piosenek, a ja sam myślę o warstwie tekstowej – dodaje Lubosz Majewski.

Jak przebiegało nagrywanie albumu 6BM? Muzyką jakich krajów inspirują się członkowie Ignu? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Goście Kamil Zgondek, Łukasz Furman i Kamil Majewski (6BM), David Condis y Troyano i Lubosz Majewski (Ignu)
Playlista
Tagi

Playlista