Piotr Zubek debiutuje piosenkami Jerzego Wasowskiego

– To była wspólna, bardzo twórcza praca. Jest to płyta będąca pomysłem każdego z muzyków – mówi 18-letni Piotr Zubek o swoim debiutanckim albumie "Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego", składającym się z utworów kompozytora, satyryka i autora tekstów w nowych aranżacjach.
Od lewej: Monika Makowska-Wasowska, Mariusz Owczarek i Piotr Zubek
Od lewej: Monika Makowska-Wasowska, Mariusz Owczarek i Piotr ZubekFoto: Halina Wachowicz/PR
O Audycji

Tytuł Trójka żąda debiutów 23.09.2019 13:29
Prowadzący Mariusz Owczarek
Opis

– Na albumie znalazły się utwory wybrane przeze mnie z pomocą państwa Wasowskich, moich rodziców i bliskich mi osób. Jest to wybór bardzo subiektywny. Są tam utwory, które w jakiś sposób mnie poruszyły, przemówiły do mojego wnętrza i chciałem podzielić się nimi z ludźmi – opowiada wokalista w rozmowie z Mariuszem Owczarkiem.

– Piotra Zubka usłyszałam w 2015 roku na pierwszym festiwalu twórczości Jeremiego Przybory "Niebywalencja" w klubie Rotunda w Krakowie. Od początku byłam pod wrażeniem. Od razu powiedziałam, że będę kibicować, śledzić, pilnować – wspomina Monika Makowska-Wasowska, producentka i wydawczyni albumu. 

Kto jeszcze brał udział w powstawaniu płyty? Z myślą o kim powstał tekst Jerzego Wasowskiego do utworu "Znalazłem cię"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Goście Monika Makowska-Wasowska (producentka i wydawczyni albumu "Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego"), Piotr Zubek (wokalista)
Playlista
Tagi

Playlista