Trzy razy debiut, trzy razy emocje

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 19:00
Tym razem Tomasz Żąda do studia zaprosił absolutnych debiutantów z zespołu Nocti, a także, znanego już z Adre'N'Alin, Igora Szulca, który staruje z nowym projektem. Trzecim gościem jest Kasia Cerekwicka która choć jest znaną wokalistką, debiutuje w roli autorki tekstów.
Od lewej Piotr Wituszyński (Nocti), Tomasz Żąda, Igor Szulc (Rogi Clush), Zbigniew Prylewski (Nocti)
Od lewej Piotr Wituszyński (Nocti), Tomasz Żąda, Igor Szulc (Rogi Clush), Zbigniew Prylewski (Nocti)Foto: Halina Wachowicz

Pochodzący z Torunia zespół Nocti przygotowuje swój debiutancki album. Muzycy mają już gotowych sześć utworów, kolejnych sześć jest w przygotowaniu. – Myślimy, że w marcu wydamy tę płytę. Obecnie staramy się grać koncerty, mimo że sytuacja jest bardzo trudna. Widzimy, jak ludzie fajnie reagują na nasza muzykę – mówi Zbigniew Prylewski, basista zespołu.

Posłuchaj
99:26 2020_10_03 17_10_03_PR3_Trojka_Zada_Debiutow.mp3 Tym razem w programie Tomasza Żądy pojawili się zespół Nocti, Igor Szulc oraz Kasia Cerekwicka (Trójka Żąda debiutów)

Nocti – Huragan (Official Video)/YouTube Zespół Nocti


– To historia androida, który ucieka od ludzi, zaszywa się w lesie i tam tworzy swój własny świat, może nawet religię. Ten projekt to takie stwarzanie siebie na nowo: trzeba wejść w skórę już nie innego człowieka, ale wręcz innego bytu – opowiada Igor Szulc o debiutanckim albumie "Even Gods" swojego najnowszego projektu Rogi Clush.

Rogi Clush – Safe World (Official Video)/YouTube Rogi Clush


– Śpiewając teksty innych nie zawsze potrafiłam się z nimi identyfikować: naprawdę ciężko jest przeżywać nieswoje emocje, wchodzić w nieswoje buty – mówi Kasia Cerekwicka o swoim najnowszym albumie "Pod skórą", gdzie jest autorką wszystkich tekstów. – Mówię o emocjach, które skrywamy gdzieś głęboko pod skórą. Nie potrafimy reagować emocjonalnie, mamy mnóstwo blokad w sobie. Teraz pokazywanie emocji jest uznawane za słabość – dodaje. 

Kasia Cerekwicka – W pogoni za szczęściem (official video)/YouTube Kasia Cerekwicka Official


Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Igor Szulc (projekt Rogi Clush), Zbigniew Prylewski, Piotr Wituszyński (zespół Nocti), Kasia Cerekwicka (wokalistka, autorka tekstów)
Data emisji: 3.10.2020
Godzina emisji: 17.10

pr

Czytaj także

Basia Trzetrzelewska i muzyka pełna prawdziwych uczuć

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 12:00
– Jestem bardzo zadowolona z "Butterflies". Nie przesadzaliśmy z aranżacjami, ale jest tu bardzo dużo serca – opowiada o swojej nowej płycie Basia Trzetrzelewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Rookles powrócili z drugim albumem. "Draw The Line" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 12:35
Maciek Samul, wokalista i gitarzysta basowy zespołu The Rookles w rozmowie z Mariuszem Owczarkiem opowiada o zespole i jego ostatnim albumie "Draw The Line", który ukazał się w lipcu. Trzeba było na niego czekać aż pięć lat!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ikona polskiej sceny po raz pierwszy o swoim życiu. "Trojanowska" Leszka Gnoińskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 08:00
 – Chciałem tą książką pokazać i uświadomić kolejnym pokoleniom, że to tak naprawdę była wielka gwiazda. Ona wychodziła poza muzykę i wchodziła w sferę obyczajową, społeczną, modową – mówił na antenie Trójki Leszek Gnoiński, autor książki "Trojanowska" wywiadu-rzeki z Izabelą Trojanowską, który ukazał się 23 września.
rozwiń zwiń