Muzyczne dorastanie The POKS

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 19:00
The POKS to rock-alternatywna grupa założona w 2015 roku w Krakowie. Połączyła ich inspiracja artystami takimi jak Daughter i Ben Howard, ale też polską muzyką alternatywną. W plenerowym studiu Trójki zaprezentowali owoc tych inspiracji – drugi w karierze minialbum zatytułowany "Na Atomy".
The Poks
The PoksFoto: mat. promocyjne

Skład zespołu tworzą Łukasz Dąbrowny – wokal, gitara; Dominik Gałenza – gitara, syntezator; Adam Balicz – perkusja; Rafał Drozdowski – gitara basowa. W 2016 roku wydali swój debiutancki materiał w formie EP pt. "Radocholia".

The POKS  "Na Atomy" The POKS "Na Atomy"

Przez kolejne dwa lata The POKS koncertowali w różnych miejscach w kraju, uczęszczając na konkursy, przeglądy studenckie i organizowane eventy. W 2018 roku rozpoczęli pracę nad nowym materiałem, który miał ucharakteryzować obecne brzmienie zespołu. "Na Atomy" jest to podróż inspirowana filmami, wyobraźnią oraz miłością zespołu do dźwiękowych przestrzeni.


Posłuchaj
18:15 2020_10_10 17_14_34_PR3_Trojka_zada_debiutow.mp3 The POKS z EP-ką "Na Atomy" zadebiutowali w Trójce (Trójka żąda debiutów)

 – To nasz pierwszy minialbum, który wydajemy dla szerszej publiczności, a technicznie drugi, ponieważ ("Radocholia" – przyp. red) był eksperymentalnym materiałem. Przerwa pandemiczna była momentem, w którym wiedzieliśmy, że będziemy wydawać materiał na jesień. Dała nam czas na to, by zająć się technicznymi szczegółami. Jesteśmy gotowi na to, by grać dalej – mówił Łukasz Dąbrowny, który w zespole jest jednym z gitarzystów i wokalistą.

– Mamy więcej utworów niż tylko cztery, których można posłuchać EP-ce. Dorośliśmy muzycznie i rozwinęliśmy się pod kątem technicznym – dodał perkusista Adam Malicz.

The POKS zapowiedzieli także swój debiutancki album długogrający. Pojawią się na nim utwory, które jeszcze nie zostały nagrane, ale które można usłyszeć na koncertach grupy.


Posłuchaj
11:24 2020_10_10 17_38_00_PR3_Trojka_zada_debiutow.mp3 Ikarus Feel – od szkolnego grania do debiutanckiego albumu (Trójka żąda debiutów)

Gośćmi audycji byli także Daniel Goral z lublińskiego indierockowego zespołu Icarus Feel oraz Pola Rise. Wokalistka i kompozytorka opowiedziała o dalszej współpracy z Australijczykiem Andym Wardem, z którym mają na koncie dwa wspólne single – "Higher" i "Mama Said". Nie zabrakło też utworów przesłanych pod adres: debiuty@polskieradio.pl.


Posłuchaj
18:22 2020_10_10 18_11_03_PR3_Trojka_zada_debiutow.mp3 Pola Rise o muzycznej przyszłości duetu z Andym Wardem (Trójka żąda debiutów)

Pola Rise & Andy Ward "Higher"  Foto: mat. promocyjne Pola Rise & Andy Ward "Higher" Foto: mat. promocyjne

Mama Said/Pola Rise

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Pola Rise (piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów), Łukasz Dąbrowny (wokalista i gitarzysta grupy The Pokes), Adam Malicz (perkusista grupy The Pokes), Daniel Goral (wokalista grupy Icarus Feel)
Data emisji: 10.10.2020
Godziny emisji: 17.14, 17.38, 18.11

mat.promocyjne/kr

Czytaj także

Basia Trzetrzelewska i muzyka pełna prawdziwych uczuć

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 12:00
– Jestem bardzo zadowolona z "Butterflies". Nie przesadzaliśmy z aranżacjami, ale jest tu bardzo dużo serca – opowiada o swojej nowej płycie Basia Trzetrzelewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Rookles powrócili z drugim albumem. "Draw The Line" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 12:35
Maciek Samul, wokalista i gitarzysta basowy zespołu The Rookles w rozmowie z Mariuszem Owczarkiem opowiada o zespole i jego ostatnim albumie "Draw The Line", który ukazał się w lipcu. Trzeba było na niego czekać aż pięć lat!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ikona polskiej sceny po raz pierwszy o swoim życiu. "Trojanowska" Leszka Gnoińskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 08:00
 – Chciałem tą książką pokazać i uświadomić kolejnym pokoleniom, że to tak naprawdę była wielka gwiazda. Ona wychodziła poza muzykę i wchodziła w sferę obyczajową, społeczną, modową – mówił na antenie Trójki Leszek Gnoiński, autor książki "Trojanowska" wywiadu-rzeki z Izabelą Trojanowską, który ukazał się 23 września.
rozwiń zwiń