Pełen znaczeń debiutancki album "Tied" formacji The Suits

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 21:44
Krążek grupy The Suits, zatytułowany "Tied", ukazał się w połowie września. Wydawnictwo promował utwór "Tustoje". – To nasz pierwszy długogrający album, na który bardzo czekaliśmy i o którym długo marzyliśmy. Jesteśmy nim bardzo podekscytowani – przyznają muzycy zespołu.
The Suits w Trójce
The Suits w TrójceFoto: Polskie Radio

W związku z pandemią artyści nie mieli szansy na promocję koncertami, odbył się tylko jeden. – Tego nikt się nie spodziewał. Prace nad albumem rozpoczęły się ponad rok temu. Na szczęście materiał został zarejestrowany jeszcze przed wybuchem pandemii. - Jeśli chodzi o tematykę płyty, to udało nam się chyba w bardzo fajny sposób połączyć ją z tym, jak się prezentujemy na scenie – mówią Kuba Lotz i Artur Pieńkowski. 

Posłuchaj
22:04 2020_10_17 17_14_41_PR3_Trojka_Zada_Debiutow.mp3 Muzycy The Suits o pełnej wyzwań pracy nas debiutanckim albumem (Trójka Żąda debiutów)

 

– Bałem się pisania tekstów po polsku, bo z wykształcenia jestem anglistą i całe swoje edukacyjne życie pisałem i rozmawiałem po angielsku – przyznaje wokalista. – Chłopaki, bardzo nalegali, żeby część piosenek była po polsku. Nie żałuję, że powstały. Przez to, że się tak bałem, musiałem się mocno nad nimi "zmóżdżyć" i cieszę się, że to tak wyszło. Ciężko mi je oceniać, ale dostajemy fajne recenzje – przyznaje Kuba Lotz, dodając, że niejednoznaczność warstwy lirycznej płyty była jego celem. 

– Naszym zamysłem było zrobienie albumu z głową, żeby opowiadał jakąś historię od początku do końca, żeby nie był to tylko zbiór piosenek. Utwór "Splątany" zamykający płytę właśnie wieńczy wszystko – ocenia Artur Pieńkowski. 

The Suits - Tustoje (official music video)/The Suits

Tomasz Żąda rozmawiał także z muzykami formacji Tarło, którzy wydanie swojego pierwszego albumu mają wciąż przed sobą. Artyści opowiadali m.in. o historiach ukrytych za tekstami ich piosenek. 


Posłuchaj
20:41 2020_10_17 17_37_11_PR3_Trojka_Zada_Debiutow.mp3 Członkowie formacji Tarło opowiadają o pracy nad płytą (Trójka Żąda debiutów)

 

Tarło - List (official video)/Tarło

W drugiej godzinie audycji "Trójka Żąda debiutów" gościem był Baasch - artysta, który nie jest debiutantem. Słuchaliśmy utworów z jego trzeciej solowej płyty "Noc". Muzyk jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej.  

Posłuchaj
20:49 2020_10_17 18_11_40_PR3_Trojka_Zada_Debiutow.mp3 Baasch o nocnej pracy nad albumem i swoich obserwacjach codzienności (Trójka Żąda debiutów)

 

 

Baasch - Miasto (Official Music Video)/baaschmusic

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Kuba Lotz (wokalista zespołu The Suits), Artur Pieńkowski (perkusista zespołu The Suits), Rafał Wielgosz, Sebastian Pokojowy, Veddie Hare (muzycy grupy Tarło)
Data emisji: 17.10.2020
Godziny emisji: 17.14, 17.37, 18.10

gs

Czytaj także

Trzy razy debiut, trzy razy emocje

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 19:00
Tym razem Tomasz Żąda do studia zaprosił absolutnych debiutantów z zespołu Nocti, a także, znanego już z Adre'N'Alin, Igora Szulca, który staruje z nowym projektem. Trzecim gościem jest Kasia Cerekwicka która choć jest znaną wokalistką, debiutuje w roli autorki tekstów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne dorastanie The POKS

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 19:00
The POKS to rock-alternatywna grupa założona w 2015 roku w Krakowie. Połączyła ich inspiracja artystami takimi jak Daughter i Ben Howard, ale też polską muzyką alternatywną. W plenerowym studiu Trójki zaprezentowali owoc tych inspiracji – drugi w karierze minialbum zatytułowany "Na Atomy".
rozwiń zwiń