Być wiernym sobie, czyli pochwała artystycznego uporu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2020 19:15
Jak co tydzień Tomasz Żąda przygotował dwie godziny polskiej muzyki. Oraz oczywiście porozmawiał z artystami o ich twórczości, płytach i planach – także koncertowych. Wszystkich łączy m.in. to, że są wierni swoim pomysłom i drodze, którą wybrali. 
SEXBOMBA, wokalista Robert Szymański
SEXBOMBA, wokalista Robert Szymański Foto: Jan Bogacz/TVP/PAP

Patrycja Kosiarkiewicz 1200.jpg
Wielu gości, wiele brzmień, moc muzyki

- Luna to wspaniały projekt, w którym oprócz mnie są także Dominic Buczkowski i Patryk Kumór, z którymi tworzymy piosenki - opowiada Ola Wielgomas, czyli Luna, pierwszy gość Tomasza Żądy. - Oprócz tego mam jeszcze wspaniałych reżyserów, którzy dbają o wspaniały obraz - dodaje.


Posłuchaj
97:45 2020_12_05 17_10_13_Trojka_Żada_debiutow.mp3 Luna, Sokolovsky Project, Sexbomba, Michał Szczygieł, Blokowisko (Trójka Żąda debiutów)

– Moja płyta się wciąż tworzy. A ponieważ lubię zaskakiwać, nie zdradzę jeszcze, kiedy będzie gotowa i się ukaże – tłumaczy artystka. – Jestem uparta. Słucham swojej intuicji i oczywiście, bardzo cenne są dla mnie wskazówki innych, jednak w końcowym efekcie zawsze musi być coś mojego. Myślę, że to można usłyszeć w każdym moim utworze – wyjaśnia. 

Luna – Zgaś/YouTube LunaMusicVEVO


– Skupiłam się teraz na kreowaniu mojego świata, mojej muzyki. I niektóre marzenia, jak np. występ na wrocławskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, odeszły na drugi plan – mówi Luna. – Choć nigdy nie wiadomo, czy do tego nie wrócę – zastrzega.

Sokolovsky Project "Closing Eyes" feat. Klaudia Pyrzyk/YouTube Sokolovsky Project

Poza tym w programie:

  • Rafał Sokołowski – o Sokolovsky Project, czyli projekcie swojego życia, współpracy z wokalistkami z całej Polski oraz dlaczego na razie są dostępne tylko dwa utwory.
  • Robert Szymański – o nowym singlu grupy Sexbomba, o tym, skąd ma siły, by od 35 lat rockowo grać i jubileuszowej trasie, w którą chcą ruszyć w przyszłym roku.
  • Michał Szczygieł – o początku swojej kariery, kolejnych singlach i projektowanym albumie, który ma się ukazać w przyszłym roku.
  • Maciej Jurga – o "Płonie", debiutanckim albumie duetu Blokowisko, inspiracjach polską zimną falą i dalszych planach.

Blokowisko – Powoli/YouTube Blokowisko


***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Luna (wokalistka), Rafał Sokołowski (Sokolovsky Project), Robert Szymański (Sexbomba), Michał Szczygieł (wokalista), Maciej Jurga (Blokowisko)
Data emisji: 5.12.2020
Godziny emisji: 17.10, 18.08

pr

Czytaj także

Trzy razy debiut, trzy razy emocje

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 19:00
Tym razem Tomasz Żąda do studia zaprosił absolutnych debiutantów z zespołu Nocti, a także, znanego już z Adre'N'Alin, Igora Szulca, który staruje z nowym projektem. Trzecim gościem jest Kasia Cerekwicka która choć jest znaną wokalistką, debiutuje w roli autorki tekstów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyłącznie polska muzyka, także z Berlina

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 19:30
Jak co tydzień świeża porcja nowości z rodzimego podwórka muzycznego. Tomasz Żąda prezentuje nowe nagrania znanych muzyków i zespołów, ale także zaprasza do studia zupełnych debiutantów. Jak zwykle jest czego posłuchać!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas pandemii - czas zmian, także w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 19:15
Pandemia i związane z nią obostrzenia poważnie namieszały w muzycznych planach, przede wszystkim zamykając trasy koncertowe. Doprowadziły także do zamknięcia się muzyków w domach, ale też w studiach nagraniowych, i szukania nowych pomysłów - na pracę, nagrywanie, tworzenie. I o tym m.in. mówią goście Programu 3.
rozwiń zwiń