Pozytywne rytmy na początek roku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 19:15
Jak co tydzień Tomasz Żąda zaprezentował dwie godziny polskiej muzyki: tej nowej, ale też tej pełnej wspomnień. A że to dopiero pierwsze dni nowego roku, więc na dobry początek zabrzmiały pozytywne wibracje najlepszego w Polsce specjalisty od muzyki reggae.
Natalia Zastępa opowiadała w audycji o swojej współpracy z Dawidem Mędrzakiem
Natalia Zastępa opowiadała w audycji o swojej współpracy z Dawidem MędrzakiemFoto: PAP/Hanna Bardo

Luxtorpeda 1200x660.jpg
Litza: koncert bez publiczności to próba wyobraźni

– Tak naprawdę na Kristine Alicię zwróciła mi uwagę moja żona, Patrycja. Słuchała francuskiego radia, gdzie jest bardzo dużo muzyki reggae i zawołała mnie: "Posłuchaj, posłuchaj, to jest kobieta obdarowana wielkim talentem. Posłuchaj, jak ona śpiewa!". Zaczepiłem ucho na jej głosie i... postanowiliśmy się do niej odezwać – opowiada Krystian k-jah Sound Walczak o genezie swojego najnowszego singla z udziałem gwiazdy z Jamajki.


Posłuchaj
98:03 2021_01_09 17_09_43_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Krystian k-jah sound Walczak, Natalia Zastępa & Sonbird, Czaqu (Trójka Żąda debiutów)

– Okazało się, że trafiliśmy na siebie w bardzo szczególnym momencie jej życia. Kiedy wysłałem jej muzykę, powiedziała "This is it!". W ciągu dwóch-trzech dni napisała tekst. Dopracowywaliśmy to wszystko, a potem stwierdziliśmy, że ten utwór musi mieć obraz. Postanowiliśmy, że ten teledysk będzie prosty: będzie przedstawiał kobietę w ogrodzie świata – opowiada k-jah sound.

Kiristine Alicia – Eternity (Official Video)/YouTube KristineAliciaVEVO

Poza tym w audycji:

  • Natalia Zastępa i Dawid Mędrzak (Sonbird) – opowiadają, dlaczego i czy na pewno Natalia poszła w kierunku muzyki tanecznej. I jak to się stało, że nawiązali współpracę;
  • Grzegorz "walczaqu" Walczak (Czaqu) – o nowej, czwartej już płycie zespołu pt. "Męskie zabawki".
 

Natalia Zastępa - Mantry feat. Sonbird/Youtube Natalia Zastępa


***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 09.01.2021
Godziny emisji: 17.09, 18.07

pr

Czytaj także

Jutuber odkurzył gitarę. Blues z funkiem i elektroniką w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 19:00
Jeszcze parę lat temu jako trębacz romansował z karaibskimi brzmieniami i tworzył dla innych. Dziś pod pseudonimem artystycznym Jutuber z pomocą swojej gitary tworzy kilka piosenek miesięcznie i nic nie wskazuje na to, że zamierza się zatrzymać. – Stwierdziłem, że skoro to się ze mnie wylewa, nie mogę tego hamować. Niech ta energia się rozprzestrzenia – mówił Piotr Krakowski w audycji Tomasza Żądy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchajmy raz jeszcze, czyli kto i jak grał w polskiej muzyce 2020

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 20:15
W świątecznym wydaniu swojej audycji Tomasz Żąda przypomina polskich artystów, których utwory w mijającym roku pojawiły się w jego programie. Część z nich miała wręcz tu światową prapremierę. To muzyczna mieszanka znakomicie podsumowująca ten pandemiczny czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taneczny koniec roku z Tomaszem Żądą

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 18:00
Zabawę sylwestrową zaczęliśmy już po 18.00. Tradycyjnie w ten wyjątkowy wieczór na antenie Programu 3 Polskiego Radia gościła muzyką, która nie jest codziennie obecna w Trójce. Jednak sylwester zdarza się tylko raz w roku, dlatego warto go spędzić wyjątkowo, nawet jeśli w kameralnym gronie, wymuszonym obostrzeniami pandemicznymi. 
rozwiń zwiń