Lipa, Gutek i obiecująca, gitarowa młodzież

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 15:24
Polska młodzież chętnie sięga po gitary – do takiego wniosku można dojść słuchając tego wydania audycji Tomasza Żądy. W programie, oprócz debiutantów, swoje nowe nagrania zaprezentowali też dwaj starzy wyjadacze.
Tomasz Lipnicki
Tomasz LipnickiFoto: shutterstock / Dziurek

Tomasz Lipnicki i Gutek to postaci dobrze znane fanom polskiej muzyki. Pierwszy z nich, lider formacji Illusion i Lipali, przygotowuje się do premiery pierwszej solowej płyty, "Dźwięki słowa". Album może zaskoczyć miłośników dotychczasowej twórczości "Lipy", bowiem, według zapowiedzi, dużą jego część mają wypełnić deklamacje oraz zabawa dźwiękami, a w instrumentarium usłyszymy m.in. skrzypce. Krążek promuje nowa wersja rozsławionego przez Johnny'ego Casha utworu "Hurt", z repertuaru Nine Inch Nails.

Tomasz Lipnicki – "Hurt", źródło: YouTube / Tomasz LIPA Lipnicki

Z kolei Gutek, czyli Piotr Gutkowski, to artysta znany z łączenia reggae z hip hopem, znany m.in. z zespołu Indios Bravos oraz współpracy z Kalibrem 44 i Paktofoniką. On również ma już gotowy nowy, solowy album, "Stan rzeczy", który ukaże się w kwietniu.


Posłuchaj
49:44 2021_03_20 12_07_49_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Gitarowa młodzież i starzy wyjadacze (Trójka żąda debiutów/Trójka)

 

Pozostali wykonawcy, zaprezentowani przez Tomasza Żądę, legitymują się skromniejszym CV, ale przynajmniej niektórzy z nich mają duże szanse na zawojowanie polskiej sceny muzycznej. W zestawie dominuje muzyka gitarowa – czasem ostrzejsza (Duch Delta), kiedy indziej nastrojowo akustyczna (Woyciech Romans & Anna Prętka) lub posiadająca wszelkie znamiona radiowego przeboju (Monsieur Premiere).

Monsieur Premiere – "Późno chodzimy spać", źródło: YouTube / HEADROOM

Lista utworów:

 1. Gutek – "Ogniwa"
 2. The Moon And The Sun – "Ocal mnie"
 3. Tomasz Lipnicki – "Hurt"
 4. The Cox – "Trudne pytania"
 5. Maria Helena – "Hunting"
 6. Kolumbia – "Listy"
 7. Holly Blue – "Sprężyna"
 8. Monsieur Premiere – "Późno chodzimy spać"
 9. Duch Delta – "Armaty"
 10. Roboty Na Wysokości – "1/2"
 11. Nocti – "Zerwane latawce"
 12. Magnetyczne Psy – "Wieczni kochankowie"
 13. Woyciech Romans & Anna Prętka – "Palimy mosty"

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 20.03.2021
Godzina emisji: 12.06

kc

Czytaj także

Młodzież coraz chętniej słucha rocka

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 15:38
Muzyka rockowa rośnie w siłę, a disco polo i hip-hop mocno tracą na popularności – tak wynika z raportu Narodowego Centrum Kultury, badającego muzyczne preferencje polskiej młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowości i klasyki w wyborze Tomasza Żądy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 12:07
– Gramy dla Państwa dziś nie tylko nowości, będzie bowiem duuużo wspomnień – mówił Tomasz Żąda, zapowiadając kolejne wydanie swojej autorskiej audycji muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne debiuty i tchnienie wiosny

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021 13:05
"Trójka Żąda debiutów" to spotkanie z wyselekcjonowanymi muzycznymi nowościami. Nie zabrakło polskich artystów oraz tytułów, które zwiastują wiosnę. 
rozwiń zwiń