Debiuty, muzyka i Koziguar w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 13:05
Tomasz Żąda zaprasza na przegląd debiutów, nowości i autorskiej muzyki. W programie pojawiły się brzmienia oryginalne, zaskakujące i bardzo zróżnicowane oraz pochodzący ze Śląska duet Koziguar. 
Koziguar
KoziguarFoto: mat. promocyjne

Jednym z zaprezentowanych w programie artystów był Koziguar – energiczny duet elektroniczny. Tworzący go muzycy pochodzą z Katowic. Ich twórczość oscyluje pomiędzy electropopem, synthpopem i dźwiękami klubowymi.


Posłuchaj
51:17 2021_04_17 12_05_28_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Koziguar. Energetyzujący duet ze Śląska (Trójka żąda debiutów)

 

Po pierwsze, przyjaźń 

Kaziguar to duet stworzony przez dwójkę przyjaciół Korneliusza i Filipa. – Zespół tworzymy we dwóch. Ja, czyli Kozi, i Guar. Postanowiliśmy samodzielnie produkować muzykę. Filip zajmuje się reżyserią i produkcją teledysków, a ja działaniami studyjnymi. Staram się, żeby wszystko brzmiało jak najlepiej. Bardzo zależy nam, żeby poszerzać naszą działalność – mówił w programie "Trójka Żąda debiutów" Kornel Flisiak.

Koziguar  Paproci Kwiat (OFFICIAL VIDEO) / Kozi Guar

Moc koncertów

– Nasza debiutancka płyta ukazała się w czasie pandemii. Niestety nie mieliśmy okazji zaprezentować muzycznych dokonań na żywo. Chcielibyśmy wywieść tę twórczość w Polskę. Dla nas liczy się efekt, więc wizualizacje i światło odgrywają na naszej scenie pierwszą rolę. My niejednokrotnie pozostajemy w cieniu. Wierzymy w siłę koncertów. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli spotkać się pod sceną, spojrzeć w oczy fanom i porozmawiać. To wartości, których internet nigdy nam nie zastąpi – zadeklarował muzyk.  

Koziguar – Zaufaj (OFFICIAL VIDEO) / Kozi Guar

Lista utworów: 

 1. Krzanowski Sławek  Moje miasto
 2. Maria Helena  Balkan Night
 3. Koziguar  Paproci kwiat
 4. Koziguar  Zaufaj
 5. Koziguar  Skroń
 6. Leski  Supersam
 7. Moods John  So Sweet So Nice
 8. The Clicks  I Dream
 9. Miętha  Statek
 10. Brodacze Live Act  Król
 11. Róża  Oczy

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 17.04.2021
Godziny emisji: 12.05

zch

Czytaj także

Lipa, Gutek i obiecująca, gitarowa młodzież

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 15:24
Polska młodzież chętnie sięga po gitary – do takiego wniosku można dojść słuchając tego wydania audycji Tomasza Żądy. W programie, oprócz debiutantów, swoje nowe nagrania zaprezentowali też dwaj starzy wyjadacze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domowe granie Leskiego, klasyka punk rocka i świeży towar

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 15:35
Wielogatunkowy miks muzyczny w wykonaniu zdolnej młodzieży, nowe nagrania weteranów punk rocka oraz dwa utwory zwiastujące nowy album Leskiego – z takich składników Tomasz Żąda ułożył to wydanie audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosenny zestaw nowości i przypomnień

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 13:15
W swojej audycji Tomasz Żąda prezentuje zespoły, które wysłały autorską muzykę pod adres debiuty@polskieradio.pl. Gatunkowo to brzmienia bardzo różne, ale łączy je to, że są interesujące, czasami wręcz zaskakujące.
rozwiń zwiń