Debiutancki album Tomasza Borowczyka coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 14:06
– Jestem typowym "singer-songwriterem". Wszystko, co do tej pory zrobiłem twórczo i muzycznie, wpisuje się w tę definicję. Piszę sam teksty, a piosenki wykonuję, akompaniując sobie na gitarze akustycznej – opowiada Tomasz Borowczyk. Artysta już wkrótce będzie promował swoje solowe wydawnictwo "Miłość/Młodość". 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/dan.nikonov

Jak przyznaje gość Tomasza Żądy, grając tylko na gitarze, wciąż "słyszał" w swoich utworach przestrzeń dla kolejnych instrumentów. Tak narodził się pomysł na współpracę z producentem – Piotrem Plutą. – Nie dość, że wysłuchał moich pomysłów, pięknie je odtworzył w aranżach, to jeszcze poczuł te piosenki i dołożył wiele od siebie. Wydobył na wierzch to, co w nich dobre – ocenia Tomasz Borowczyk. 

Posłuchaj
49:29 2021_04_24 14_06_44_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Sławek Krzanowski, Tomasz Borowczyk opowiadają o wyzwaniach pracy nad solowymi albumami (Trójka żąda debiutów)

 

Album "Miłość/Młodość" w formie cyfrowej ukaże się prawdopodobnie na początku maja. W wersji fizycznej płyta będzie dostępna za kilka miesięcy. – Teraz mamy takie czasy, że ludzie szukają w swoich ulubionych aplikacjach muzyki – ocenia Tomasz Borowczyk.

Tomasz Borowczyk/Tomasz Borowczyk - Oddaję

Drugim gościem audycji "Trójka Żąda debiutów" był Sławek Krzanowski. Jego utwory w programie pojawiły się już jakiś czas temu. Komu zawdzięczają swoje obecne brzmienie? – Duża zasługa w tym Rafała Hilbrychta, z którym współpracuję. On tutaj mocno zaszalał, bo w pierwotnej wersji piosenka była dużo spokojniejsza – mówił Sławek Krzanowski, opowiadając o kulisach powstania singla "Wiosna". 

Praca nad debiutanckim albumem odbywa się właśnie we współpracy z Rafałem Hilbrychtem. – Chcemy zrobić szkice studyjne i przy pracy w studio  będziemy zapraszać muzyków, którzy będą mogli nagrać poszczególne partie – zapowiadał muzyk, zaznaczając, że w projekcie wciąż jest wiele niewiadomych. 

Sławek Krzanowski – temat/Wiosna

Sławek Krzanowski opowiadał Tomaszowi Żądzie o swojej muzycznej drodze m.in. w albumie "Podróże" nagranym z formacją Lord. – To duża przygoda i duża lekcja pokory – przyznaje. 

Lista utworów:

Plastic "Dream Dancing (I Hear The Music)"
sskjegg "Dotknij"
Sławek Krzanowski "Wiosna"
Sławek Krzanowski "Moje miasto"
Nastroje "Tylko mówisz"
Tomasz Borowczyk "Miłość/Młodość"
Tomasz Borowczyk "Oddaję"
The Heavy Clouds "Water Tastes Like Never Before"
Marcin Maciejczak - Nie Proszę O Więcej (Lyric Video) ft. LUNA
Klubokawiarnia Kosmos - "Czas"

Kubokawiarnia Kosmos/Klubokawiarnia Kosmos - Czas

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Sławek Krzanowski, Tomasz Borowczyk 
Data emisji: 24.04.2021
Godzina emisji: 14.06

gs

Zobacz więcej na temat: Tomasz Żąda Trójka MUZYKA

Czytaj także

Lipa, Gutek i obiecująca, gitarowa młodzież

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 15:24
Polska młodzież chętnie sięga po gitary – do takiego wniosku można dojść słuchając tego wydania audycji Tomasza Żądy. W programie, oprócz debiutantów, swoje nowe nagrania zaprezentowali też dwaj starzy wyjadacze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domowe granie Leskiego, klasyka punk rocka i świeży towar

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 15:35
Wielogatunkowy miks muzyczny w wykonaniu zdolnej młodzieży, nowe nagrania weteranów punk rocka oraz dwa utwory zwiastujące nowy album Leskiego – z takich składników Tomasz Żąda ułożył to wydanie audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiuty, muzyka i Koziguar w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 13:05
Tomasz Żąda zaprasza na przegląd debiutów, nowości i autorskiej muzyki. W programie pojawiły się brzmienia oryginalne, zaskakujące i bardzo zróżnicowane oraz pochodzący ze Śląska duet Koziguar. 
rozwiń zwiń