Chaos, barok i samolot. Najnowsza płyta zespołu Plastic

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 15:14
W programie "Trójka Żąda debiutów" nie mogło zabraknąć muzycznych nowości oraz gości, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi najnowszymi dokonaniami. Jednymi z nich byli Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski z zespołu Plastic.
Koncert zespołu Plastic w Trójce
Koncert zespołu Plastic w Trójce Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

materiały prasowe materiały prasowe

Grupa Plastic po raz kolejny zabiera słuchaczy w świat elektroniki i alternatywnego popu. Dźwiękami zawartymi na płycie "Space" starają się odczarować szarą rzeczywistość i zapraszają do chwilowego zapomnienia się w tańcu. – Wokal na płycie w wielu utworach jest celowo przesterowany. Czasami słychać również megafon. Ten zabieg ma na celu przemówienie do ludzkości. Chcemy dać wyraz temu, że życie też może być zabawne. To nasze motto, które usłyszeć można w wielu fragmentach nowego albumu – mówiła Agnieszka Brucan, wokalistka zespołu.


Posłuchaj
51:05 2021_05_01 14_07_11_PR3_Trójka_Żąda_debiutów.mp3 Muzyczne rozmowy i dźwiękowe premiery (Trójka Żąda debiutów)

Chaos

– Utwory, które składają się na płytę, są odrobinę taneczne. Chcieliśmy rozruszać mięśnie naszych słuchaczy. Album otwiera dość nieoczekiwany wstęp. To specjalna niespodzianka dla mojego siostrzeńca, który uwielbia barok i Bacha. Wielu z nas pamięta słynną dewizę "Zacznij od Bacha", w ten sposób i my rozpoczynamy naszą nową płytę. To jednak niejedyna taka kompozycja. Na całym albumie usłyszeć można sporo smyczków – uściśliła.

Plastic - Dream Dancing (I Hear The Music) Official Music Video / Plastic Official

"Waiting for a plane"

– W piosence gościnnie wystąpili i zagrali Randy Brecker, Włodek Pawlik i Krzysztof Antkowiak, czyli aż dwóch laureatów nagrody Grammy – wyliczał Paweł Radziszewski z zespołu Plastic. – Ta piosenka to nasz hołd dla australijskiego zespołu Flash and the Pain – dodała Agnieszka Burcan.

Plastic feat. Randy Brecker, Włodek Pawlik, Krzysztof Antkowiak -"Waiting For A Plane" (Lyric Video) / Plastic Official

– Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nasza nową płytą. Mamy nadzieje, że już niedługo będziemy mogli zobaczyć się podczas koncertów – zachęcali muzycy.

Ponadto w programie:

  • rozmowa z Aleksandrą Borak z zespołu Nastroje,
  • premiera nowego singla grupy Nocti.

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Data emisji: 01.05.2021
Godzina emisji: 14.07

zch/ mat. promocyjne/gs

Czytaj także

Wiosenny zestaw nowości i przypomnień

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 13:15
W swojej audycji Tomasz Żąda prezentuje zespoły, które wysłały autorską muzykę pod adres debiuty@polskieradio.pl. Gatunkowo to brzmienia bardzo różne, ale łączy je to, że są interesujące, czasami wręcz zaskakujące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiuty, muzyka i Koziguar w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 13:05
Tomasz Żąda zaprasza na przegląd debiutów, nowości i autorskiej muzyki. W programie pojawiły się brzmienia oryginalne, zaskakujące i bardzo zróżnicowane oraz pochodzący ze Śląska duet Koziguar. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiutancki album Tomasza Borowczyka coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 14:06
– Jestem typowym "singer-songwriterem". Wszystko, co do tej pory zrobiłem twórczo i muzycznie, wpisuje się w tę definicję. Piszę sam teksty, a piosenki wykonuję, akompaniując sobie na gitarze akustycznej – opowiada Tomasz Borowczyk. Artysta już wkrótce będzie promował swoje solowe wydawnictwo "Miłość/Młodość". 
rozwiń zwiń