Debiuty i muzyczne powroty

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 15:10
– W dzisiejszym programie wybrzmią nie tylko debiuty, ale też artyści, którzy mają już coś na swoim koncie. Pojawią się również tacy, którzy wracają po jakimś czasie z nową muzyką – zapowiedział Michał Kirmuć i w zastępstwie stałego gospodarza zaprosił na audycję "Trojka Żąda debiutów".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Posłuchaj
48:52 2021_05_15 14_08_23_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Debiuty i muzyczne powroty (Trójka Żąda debiutów)

 

Fabryka snów

Sobotnie spotkanie z muzyką otworzył zespół Fabryka Snów.  Początki grupy sięgają polowy lat dziewięćdziesiątych. Zespół powstał w Przemyślu. Długa historia za nimi, wiele trudnych momentów także. Po jakimś czasie jednak powracają z nową EP-ką, zatytułowaną po prostu "Fabryka snów" – mówił Michał Kirmuć. 

– "Jesteśmy mocni, bo idziemy na szczyt"– tak deklaruje zespół, który powraca w nieco zmienionym składzie i wcieleniu. To bardzo interesująca propozycja. Jeśli ktoś z państwa jeszcze nie dotarł do tych dźwięków, serdecznie polecam – dodał. 

Fabryka Snów  Szczyt / Fabryka Snów

HIPoKaMP

– HIPoKaMP to grupa, która prezentuje materiał dość specyficzny. Muzycy pochodzą z Inowrocławia, a na ich czele stoi Maciej Zamczała. Wspomagają go muzycy znani m.in. z zespołu Quidam. Płyta "Futurocklogia" zrodziła się z fascynacji wierszami Stanisława Lema. To jeden z tych albumów, które przykuły moją uwagę – usłyszeliśmy.  

HiPoKaMP projekt - "Valse Triste" (wiersz Stanisława Lema). Z płyty „Futurocklogia” / Maciej Zzzz

Milk Corporation

– Przenosimy się teraz na drugą stronę Atlantyku. Przed nami artysta, który pochodzi z Nowego Jorku i o ile dobrze sprawdziłem, mieszka w Polsce. To bardzo ciekawa postać. Kilka miesięcy temu wydał album pod szyldem Milk Corporation. Muszę powiedzieć, że to ciekawa rzecz. Utwory pojawiły się w sieci prawie rok temu, trochę szkoda, że nikt nie zwrócił na nie szerszej uwagi, bo chyba warto – zauważył Michał Kirmuć. 

Fight Like Cherokee / Milk Corporation

Lista utworów: 

  1. FABRYKA SNÓW – Nikt
  2. FABRYKA SNÓW – Szczyt
  3. HIPOKAMP – Owady
  4. VOULENTILES – Bezpowrotnie
  5. MILK CORPORATION – Fight Like Cherokee
  6. VEN – Android
  7. DESERTRAIN – Desert Rain
  8. ANDAREDA – Tchnienie
  9. KALEIDOSCOPE – Kaleidoscope – Excerpt from Part 1
  10. JOANNA VORBRODT  Gross Zeuchst See

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 15.05.2021
Godziny emisji: 14.08

zch

Czytaj także

"Wieczorny przegląd myśli" w blasku zachodzącego słońca

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 20:10
– Wyglądam przez okno, słońce świeci, atmosfera też nie do końca wieczorna, mimo to zapraszam na "Wieczorny przegląd myśli" – rozpoczął program Michał Kirmuć. 
rozwiń zwiń