Prapremiera i premiery w Trójce: Nastroje, Nocti i L.A.W.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 15:00
– Ten utwór powstał dwa lata po "Lecie doskonałym", nasz styl odrobinkę ewoluował. Jesteśmy optymistycznie nastawieni do tej premiery i mamy nadzieję, że słuchaczom też się spodoba – mówiła w audycji "Trójka Żąda debiutów" Aleksandra Borak z zespołu Nastroje. 
Nastroje
NastrojeFoto: mat. promocyjne

Konceert zespołu Plastic w Tróce 1200.JPG
Chaos, barok i samolot. Najnowsza płyta zespołu Plastic

Muzycy zapytani przez Tomasza Żądę o swój wizerunek przyznali, że starają się, aby był on spójny z ich muzyką. – Szukamy takich brzmień, żeby zabrać słuchacza gdzieś daleko, żeby odrobinę mógł się zrelaksować i zapomnieć o codzienności. Kosmos jest intuicyjny – przyznaje jeden z artystów. Na ich koncertach można nie tylko im kompozycje, ale także cover utworu Davida Bowie "Space Oddity". 


Posłuchaj
49:45 2021_06_19 14_07_20_PR3_Trojka_Zada_debiutow.mp3 Nocti, LAW i Nastroje, czyli trzy muzyczne nowości (Trójka Żąda debiutów)

 

Jak podkreślają członkowie zespołu, żadna z dotychczasowych piosenek nie połączyła ich ze sobą muzycznie w tak dużym stopniu, jak "Przestrzenie". Wszystkie dźwięki od pierwszej do ostatniej sekundy utworu. Album, na który trafi kompozycja, ukaże się najprawdopodobniej jesienią tego roku. 


nastroje/nastroje - tylko mówisz (video EP część 1)

Aleksandra, Michał Zębala i Kuba Malinowski stworzyli wspólnie, łamiąc swoje głowy, (a momentami niemal rwąc z nich włosy) w pokoju prób na warszawskiej Woli. Przez kilka dni kombinowaliśmy z akordami i harmonią, próbując się wspiąć na "songwriterskie wyżyny", a jednocześnie starając się, by "Przestrzenie" zachowały swój klimat delikatny, ulotny, trochę marzycielski wspominają członkowie zespołu. 

Debiuty, premiery, powroty

Nocti, Rogi Clush i Tomasz Żąda 1200.jpg
Trzy razy debiut, trzy razy emocje

Gościem Tomasza Żądy był także Zbyszek Prylewski z grupy Nocti. Opowiadając o kolejnym singlu zespołu, wspominał kulisy jego powstania, co poprzedziło nieoczekiwane zaproszenie do audycji… "Trójka Żąda debiutów" w październiku 2020 roku. – Pamiętam, że miały być trzy piosenki, a mieliśmy tylko dwie i "na szybko" przyjeżdżając do Ciebie, do Warszawy, kombinowaliśmy tą trzecią. "Wianki" zostały wówczas przedpremierowo  wyemitowane – opowiada Zbyszek Prylewski. Słuchacze mogli wówczas poznać utwór jeszcze bez ostatnich szlifów. Jego finalną wersję zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności 23 czerwca. 

NOCTI/NOCTI - Pokaż mi miłość (Official video)

O tym, co grają poza pracą prawnicy, opowiadał jeden z muzyków zespołu L.A.W.. Jak przyznaje, ta działalność początkowo miała być odskocznią od pracy i życia codziennego. – Na początku spotykaliśmy się nieregularnie, graliśmy covery, ale z biegiem czasu to nam nie wystarczało. Zaczęliśmy pisać własne kawałki. Jeden z nich postanowiliśmy nagrać i zobaczyć, jaki będzie odzew publiczności, który okazał się pozytywny – przyznaje Jarek Petrzak, zapowiadając powstanie kolejnych piosenek. 

L.A.W./L.A.W. - Popękany Globus 

***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Zbyszek Prylewski (zespół Nocti), Jarek Petrzak (grupa L.A.W.), Aleksandra Borak, Michał Zębala i Kuba Malinowski (zespół Nastroje)
Data emisji: 19.06.2021
Godzina emisji: 14.07

gs/kr

Czytaj także

"Samoloty" pomiędzy Leeds i Wrocławiem. Maria Helena zadebiutowała w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 13:00
– Niemożliwe, że to zostało nagrane w Polsce! – stwierdził wydawca debiutanckich albumów Myslovitz i Wilków Andrzej Paweł Wojciechowski, usłyszawszy debiutancki album duetu Maria Helena. Projekt dwóch muzyków z dwóch odległych miast maluje kinowe obrazy, wplatając emocjonalne teksty w dźwięki z pogranicza onirycznego indie popu, elektroniki i folku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiutancki album Tomasza Borowczyka coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 14:06
– Jestem typowym "singer-songwriterem". Wszystko, co do tej pory zrobiłem twórczo i muzycznie, wpisuje się w tę definicję. Piszę sam teksty, a piosenki wykonuję, akompaniując sobie na gitarze akustycznej – opowiada Tomasz Borowczyk. Artysta już wkrótce będzie promował swoje solowe wydawnictwo "Miłość/Młodość". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiutanci i muzyczne powroty

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 15:15
Tomasz Żąda w swoim programie prezentuje debiutantów, którzy dopiero zaczynają swoją muzyczną karierę. Jednak w jego programie pojawiają się także doświadczeni artyści, którzy chcą, aby właśnie w Trójce odbyła się premiera ich najnowszego kawałka.
rozwiń zwiń