Festiwal Naturalnie Mazury. Sukces Sceny Debiutów Trójki

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 17:50
Festiwal Naturalnie Mazury (6-7 sierpnia) to nie tylko scena rockowa, ale tez imprezy w mieście, zespoły folkowe i oczywiście Scena Debiutów Trójki. W ramach wydarzenia zaprezentowało się na niej wielu młodych, dobrze rokujących artystów. Z częścią z nich, w Węgorzewie, podczas prowadzonej na żywo audycji "Wykonane w Polsce" spotkali się Tomasz Żąda oraz Michał Kirmuć. 
Scena Debiutów Trójki na Festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie
Scena Debiutów Trójki na Festiwalu Naturalnie Mazury w WęgorzewieFoto: PR

– Scena Debiutów Trójki jest podczas tego festiwalu równie ważna, co scena główna. Pierwszego dnia z muzyką publiczność przemieszczała się pomiędzy strefami i chętnie oglądała wszystkie występy – mówili prowadzący "Wykonane w Polsce".

Posłuchaj
87:17 2021_08_07 13_07_30_PR3_Wykonane_w_Polsce.mp3 Debiutanci i festiwalowe emocje. "Wykonano w Polsce" spod sceny w Węgorzewie (Wykonane w Polsce/Trójka)

 

Shagreen

Jedną z artystek, które zaprezentowały się na scenie Trójki, była Shagreen. – Dziś już emocje opadły. Wyspałam się i ochłonęłam. Wczoraj dużo się działo. Przeżywam każdy występ i wczuwam się w klimat – mówiła wokalistka. – Moje doświadczenie festiwalowe jest skromne. Miesiąc temu występowałam na jednym z nich. Wtedy było piękne niebo i ostre słońce. Wczoraj pogoda była wprost przeciwna. Śpiewałam wieczorem z mnóstwem świateł, o których marzyłam. Nie wiem, w jakich warunkach czułam się lepiej. Tu i tam było fajnie. Widziałam reakcje ludzie. Cieszy mnie, że mogłam na nie odpowiadać i bardzo mi się to podobało – zaznaczyła.  

Shagreen - Runaway (Official Video) / Shagreen

Bartek z Piekła

– Moje wrażenia po wczoraj są bardzo pozytywne. Nie spodziewałem się tak miłego przyjęcia. Najbardziej zaskakującym momentem było, gdy za sceną podeszły do mnie dwie dziewczyny. Jedna była Hiszpanką, a druga Polką. Pani Hiszpanka dała mi swój telefon i poprosiła, żebym pokazał jej, gdzie może znaleźć moje piosenki. To było duże zaskoczenie. Nie brakowało ich wczoraj. Towarzyszy mi pozytywny szok – mówił muzyk. 

– Moja nazwa to trochę przewrotna sprawa. Odsyłam wszystkich, żeby sprawdzili sobie, kim był Bartek z Piekła. W tym przypadku oznacza to samotnię i odosobnione miejsce, co wiąże się z moim stylem bycia. Wolę spędzać czas sam niż w towarzystwie. Mój pseudonim nie jest więc kwestią ogni piekielnych. Inna sprawa, że karierę rozpoczynałem od muzyki metalowej – dodał.

Bartek z piekła - Godoła / Bartek z piekła

Nocti

Zespół dopiero oczekuje na swój występ, który został zaplanowany na sobotni wieczór. – Liczymy na to, że będzie trochę ludzi, a pogoda się poprawi. Obiecujemy, że damy z siebie dużo energii i zaangażowania. Gdy obserwowaliśmy zespoły, które wczoraj zagrały na Scenie Debiutów Trójki, wiedzieliśmy już, że warto było przyjechać. Występ w roli debiutanta nie jest łatwy. Trzeba poświęcić sporo czasu i życia prywatnego, by móc realizować pasję, jaką jest muzyka. Planujemy zagrać dziś wiele piosenek. Niektóre znane są słuchaczom z anteny Trójki, inne pochodzą z naszej nowej płyty, która ukaże się we wrześniu – zapowiadał Michał Juszkiewicz, wokalista grupy Nocti. 

NOCTI - Szeptem (Official Video) / NOCTI

The Suits

Kuba Lotz, wokalista grupy, zjawił się w plenerowym studiu w niecodziennym stroju. – Garnitur to mój strój służbowy i na scenie, i w pracy zawodowej. W wolnym czasie wolę ubrać się odświętnie, czyli w krótkie spodenki i koszulkę. Cieszymy się, że jesteśmy z Trójką. Razem z kolegami wspaniale wspominamy koncert, który odbył się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Temu miejscu towarzyszy prawdziwa magia. Dzisiejszy koncert z pewnością będzie się nieco różnił od tego radiowego. To festiwal, świeże powietrze, energia, ludzie, śpiew, zabawa, taniec i porządna dawka emocji – zaznaczył muzyk.

The Suits - Tustoje (official music video) / The Suits

Volentiles

Grupa Volontiles to prawdziwi debiutanci. – To będzie nasz drugi występ. Mamy za sobą dopiero jeden, w klubie. Zespół powstał w styczniu. Po pół roku intensywnych prób, mamy na koncie całkiem sporo materiału, który będziemy chcieli dziś zaprezentować – usłyszeliśmy.


Wsparcie młodych talentów to tradycja Festiwalu Naturalnie Mazury. W tym roku przyczyniła się do tego również Scena Debiutów Trójki. W pierwszy festiwalowy wieczór zaprezentowali się na niej: Bartek z Piekła, Alone at Home, Shagreen, Obrasqi, Duch Delta. Sobotni wieczór należał do zespołów: Nocti, Volentiles, Cold Meat Party, Hellvoid i The Suits.

wegorzewo_festiwal_naturalnie_1200.jpg
Debiuty, muzyka i Kraina Jezior. Festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie

– Cieszy nas Scena Debiutów Trójki. Będzie różnorodnie, pięknie i mam nadzieje, że pomimo tej pogody publiczność nas nie zawiedzie. Czasami warto trochę zmoknąć, by posłuchać pięknych dźwięków i wczuć się w klimat imprezy, która w tym roku powraca po covidowym zawirowaniu – zapraszał Michał Kirmuć.

Więcej na temat festiwalu oraz towarzyszących mu atrakcji można przeczytać TUTAJ >>>.

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce - Trójka żąda debiutów
Autorzy audycji: Tomasz ŻądaMichał Kirmuć
Data emisji: 07.08.2021
Godzina emisji: 13.07

zch/mk

Czytaj także

Gwiazdy muzyki i debiutanci. Naturalnie Mazury Festiwal!

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 11:52
Według Tomasza Żądy najlepsze ryby można zjeść na Hawajach, jednak najlepszej muzyki można posłuchać tylko w Węgorzewie. Właśnie tam Trójka zaprasza na spotkanie z gwiazdami polskiej sceny i obiecującymi debiutantami. W dniach 5-7 sierpnia radiowa Trójka będzie obecna na festiwalu Naturalnie Mazury w Węgorzewie, gdzie stanęła Scena Debiutów Trójki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weterani i debiutanci, czyli wstęp do Węgorzewa

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2021 22:15
Już w piątek zaczyna się festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie, gdzie obok głównej sceny, na której zagrają gwiazdy, stanie także Scena Debiutów Trójki. Nic więc dziwnego, że kierowany przez Tomasza Żądę "Polski Expres" pojechał właśnie tam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debiuty, muzyka i Kraina Jezior. Zakończył się Festiwal Naturalnie Mazury w Węgorzewie

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 08:25
Za nami ostatni wieczór na Festiwalu Naturalnie Mazury. Wydarzenie upłynęło wypełnione muzyką i emocjami, które w Węgorzewie czekały na fanów mocniejszych brzmień.  W programie można było znaleźć koncerty polskich artystów i debiutantów. Ci ostatni zagościli na Scenie Debiutów Trójki. Co wydarzyło się na Mazurach? Jakie atrakcje przygotował dla słuchaczy Program 3 Polskiego Radia? 
rozwiń zwiń