Nowości letnie i premiery wrześniowe

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 13:05
W sobotniej audycji "Wykonane w Polsce - Trójka żąda debiutów", która swoją premierę miała dzień przed koncertem formacji Obrasqi, nie mogło zabraknąć najnowszego singla zespołu zatytułowanego "Najtrudniej".
Obrasqi to jedna z grup, która wystąpi na Trójkowej Scenie Debiutów Naturalnie Mazury Festiwal 2021
Obrasqi to jedna z grup, która wystąpi na Trójkowej Scenie Debiutów Naturalnie Mazury Festiwal 2021Foto: Polskie Radio

OBRASQi 1200.jpg
Grupa Obrasqi z premierą debiutanckiej płyty "Dopowiedzenia" na żywo i online

To drugi z utworów promujących debiutancki album "Dopowiedzenia". Płyta zawiera 12 przestrzennych kompozycji osadzonych gdzieś pomiędzy rockiem, indie popem i art progresją. Zespół sięga zarówno do akustycznych instrumentów, jak i nowoczesnych popowych brzmień elektronicznych, tworząc obok krótkich piosenek wielominutowe utwory, które łączy delikatny kobiecy głos. 

Posłuchaj
102:27 2021_08_14 13_05_29_PR3_Wykonane_W_Polsce_Trojka_Zada_Debiutow.mp3 Muzyczne lato w pełni. Najciekawsze polskie premiery wakacji w wyborze Tomasza Żądy (Wykonane w Polsce – Trójka żąda debiutów)

 

– Płyta zaczyna się mrocznie, to jest taki zabieg eksperymentalny. Na środku jest utwór instrumentalny "Fenix" i potem płyta staje się coraz jaśniejsza tekstowo i brzmieniowo. Kończymy pozytywnym trochę sentymentalnym utworem "Iskierki" – opowiadała na początku wakacji Monika Dejk-Ćwikła, wokalistka zespołu w rozmowie z Tomaszem Żądą"Najtrudniej" swoją premierę miało w połowie sierpnia. 

OBRASQi/Najtrudniej - OBRASQi (Official Video)

W pierwszy weekend września odbędzie się Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, tam w Premierach będziemy mogli usłyszeć m.in. duet Kasi Moś i Jareckiego. Utwór miał swoją premierę w piątek 13 sierpnia. 

Wśród leniwych letnich propozycji muzycznych, które Tomasz Żąda przygotował dla Trójkowych słuchaczy, znalazł się także Plastic z utworem "Lazy Day", pochodzącym z drugiego albumu zespołu zatytułowanego "P.O.P." i wydanego w 2009 roku. Tworzący duet muzycy – Agnieszka Burcan i Paweł Radziszewski gościli niedawno w Trójce w związku z premierą kolejnego albumu zespołu. "Space" ukazał się w kwietniu tego roku. – Wokal na płycie w wielu utworach jest celowo przesterowany. Czasami słychać również megafon. Ten zabieg ma na celu przemówienie do ludzkości. Chcemy dać wyraz temu, że życie też może być zabawne. To nasze motto, które usłyszeć można w wielu fragmentach nowego albumu – mówiła wówczas w audycji Agnieszka Burcan, wokalistka zespołu.

Plastic Official/Plastic - Lazy Day (HD)

Lista utworów:

ETA "Radioaktywni"
Plastic "Lazy Day"
OBRASQi "Najtrudniej"
Kasia Moś & Jarecki "Dobre mocne"
The Party Is Over feat. Człowiek "Pocztówka z wakacji"
Vox "Bananowy song"
Miętha "Wino"
Sidney Polak & Pezet "Otwieram wino ze swoją dziewczyną"
Brodacze Live Act "Szikago"
Kombi "Przytul mnie"
B6 "Moje ciało"
Roots Cafe "Oczekuj najlepszego"
Pola Rise & Andy Ward "We Are Done"
Urszula "Kilka słów"
Sedguy "Twarda Ziemia"
Bartek z piekła "Godoła"
Shagreen "Runaway"
Kamil Hussein "Kim Dla Ciebie"
BAJM "Małpa i ja"
Martyna Jakubowicz i robotnik sezonowy "Pewnej niedzieli"
Filip Mizia "Życie to…"
Marcin Łazarski "Zaufaj mi"
Gutek "Ogniwa"
Jakub Skorupa "Wakacje i deszcz"
Leski "Planszówki"
Maria Helena "Samoloty"

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce - Trójka żąda debiutów
Autorzy audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 14.08.2021
Godzina emisji: 13.05

gs

Czytaj także

Z Manchesteru do kariery solowej. Tacher z singlem "Dziewczyno z wydm" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 15:00
Przez 12 lat śpiewał w poprockowej grupie Manchester, z którą wydał trzy albumy i odwiedził kilka dużych polskich festiwali. Dwa lata temu odszedł, aby skupić się na solowej karierze. Po debiutanckim albumie "Pudełko na buty" przyszedł czas na drugi solowy krążek. – Ten materiał będzie słodko-gorzki – zapowiedział Maciej Tacher w audycji "Trójka Żąda Debiutów – Wykonane w Polsce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska muzyka w letnim wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 15:10
"Wykonane w Polsce" to doskonała okazja, by zapoznać się z dokonaniami rodzimej sceny muzycznej. W audycji nie zabrakło melancholijnych powrotów do piosenek sprzed lat, wakacyjnych przebojów oraz elektryzujących nowości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Naturalnie Mazury. Sukces Sceny Debiutów Trójki

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 17:50
Festiwal Naturalnie Mazury (6-7 sierpnia) to nie tylko scena rockowa, ale tez imprezy w mieście, zespoły folkowe i oczywiście Scena Debiutów Trójki. W ramach wydarzenia zaprezentowało się na niej wielu młodych, dobrze rokujących artystów. Z częścią z nich, w Węgorzewie, podczas prowadzonej na żywo audycji "Wykonane w Polsce" spotkali się Tomasz Żąda oraz Michał Kirmuć. 
rozwiń zwiń