Grzegorz Skawiński: życie rock'n'rollowe mamy poukładane

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 15:00
Po 5 latach przerwy zespół Kombii powraca z nowym albumem zatytułowanym "5". – Płyta powstawała przed pandemią i w jej trakcie, co skłaniało nas do głębszych refleksji nad życiem i światem – mówi Grzegorz Skawiński.
KOMBII
KOMBIIFoto: materiały promocyjne

muchy_1200.jpg
Debiutanci i muzyczne powroty

Album ukazał się 3 września 2021. Na płycie znajduje się 11 premierowych utworów oraz kilka dodatków. Jak podkreślają muzycy, krążek został podzielony między dwóch producentów, co zaowocowało dwoma odsłonami brzmienia. "Jedna część ewidentnie nawiązuje do lat 80. i jest mocno elektroniczna, a druga pop-rockowa, bardziej gitarowa, co jest przecież dla nas naturalne. Poruszamy się swobodnie w obu stylach" – zaznaczają muzycy.


Posłuchaj
98:25 2021_09_18 13_06_47_PR3_Wykonane_w_Polsce_Trojka_zada_debiutow.mp3 Zespół Kombii powraca z nową płytą (Wykonane w Polsce - Trójka żąda debiutów)

 

Przy płycie pracowało wiele osób i zaproszonych gości, "starzy" i "nowi" twórcy tekstów. Do współpracy zaproszeni zostali zupełnie nowi realizatorzy i producenci. 

– Staraliśmy się nagrać płytę, która byłaby odpowiedzią na wszystkie oczekiwania fanów, choć wiem, że nie da się tego zrobić – śmieje się Grzegorz Skawiński. – Zaprosiliśmy dwóch producentów: Sir Micha, znanego fanom hip hopu choćby z płyt Tedego, i Marcina Limka, który pracował z zespołami IRA, De Mono, Bracia – dodaje gość Tomasza Żądy.

Kombii - Miłość znajdzie nas / KombiiVEVO

– Chcieliśmy "chronić" pewne typowo nasze klimaty, dlatego pobrzmiewają tu lata 80. Nie poszliśmy za bardzo w eksperymenty, aczkolwiek nie brakuje nowych akcentów: lekko tanecznych, funkujących, które lubimy grać, ale są też utwory inspirowane folkiem czy nawet country – opowiada Grzegorz Skawiński i dodaje, że pewne piosenki, które powstały z myślą o tym albumie już kilka lat temu, zostały teraz nagrane ponownie.

Muzyk i wokalista mówi na antenie Trójki również o kondycji zespołu. – Mamy się całkiem dobrze, spełniamy się zawodowo i prywatnie też, ekipa jest nieźle dobrana, nie mamy żadnych problemów. Życie rock'n'rollowe mamy poukładane – zapewnia.

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce - Trójka żąda debiutów
Autorzy audycji: Tomasz Żąda
Gość: Grzegorz Skawiński
Data emisji: 18.09.2021
Godzina emisji: 13.06

mat. promocyjne/mk

Czytaj także

Nowości letnie i premiery wrześniowe

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 13:05
W sobotniej audycji "Wykonane w Polsce - Trójka żąda debiutów", która swoją premierę miała dzień przed koncertem formacji Obrasqi, nie mogło zabraknąć najnowszego singla zespołu zatytułowanego "Najtrudniej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjne przeboje, intrygujące debiuty. Hellvoid oraz El DaMieN

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 15:12
W audycji "Wykonane w Polsce" poznaliśmy nagranie "I'm So Sorry" didżejskiej spółki DaMieN, DJ Combo & Sander7. Powróciliśmy też wspomnieniami do Węgorzewa, gdzie na Trójkowej Scenie Debiutów zagrał zespół Hellvoid. Muzycy opowiedzieli o swojej twórczości i inspiracjach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Stolarek. Wszystkie muzyczne oblicza artysty

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 13:05
Jak zażartował podczas audycji Tomasz Żąda, jego gość jest ciągłym debiutantem, bo wciąż pokazuje publiczności nowe muzyczne wcielenia.  – Muszę się z tym zgodzić. Taka mam naturę – przyznał Człowiek, czyli Karol Stolarek. Jego utwór "Pomniki" to pierwsze nagranie, zaprezentowane słuchaczom w najnowszym wcieleniu
rozwiń zwiń