Omen i Machina. Kolejne albumy zespołów już niebawem

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 14:50
– Premiera płyty "03" jest 22 października, w przyszły piątek. Znajduje się na niej 16 nowoczesnych rockowych piosenek, a utwór "Nie jesteśmy sami" promuje to wydawnictwo – opowiada Tomek Siwak z zespołu Omen. Kompozycja ma być swoistym przesłaniem dla tych, którzy zmagają się z rozmaitymi problemami.  
Tomasz Siwak
Tomasz SiwakFoto: Wojciech Kusińki

shutterstock_rock koncert 1200.jpg
Z małą pomocą przyjaciół. Nieznany Wykonawca w audycji Tomasza Żądy

Tomasz Żąda przyznał w rozmowie, że jakoś realizacji najnowszych nagrań zespołu jest na najwyższym poziomie. – Nagraliśmy całą płytę w Radomskiej Szkole Rocka. Bardzo dużo twórców w tym studiu nagrywa. Takie brzmienia można uzyskać u nas w Polsce, nie trzeba nigdzie za ocean latać – ocenia muzyk formacji Omen. Opowiadając o ostatnich dwóch latach w działalności zespołu, Tomasz Siwak przyznał, że to czas muzycznego doskonalenia się i dojrzewania, czego zapisem jest zbliżająca się płyta, która ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. 


Posłuchaj
48:39 2021_10_16 17_08_18_PR3_Wykonane_W_Polsce.mp3 Muzycy zespołów Omen i Machina zapowiadają nowe nagrania (Wykonane w Polsce/Trójka)

 

OMEN - Nie Jesteśmy Sami/OMEN

W audycji "Wykonane w Polsce" przenieśliśmy się też do Lublina, skąd pochodził kolejny z gości Tomasza Żądy. Była to doskonała okazja do rozmowy o tym, jak wygląda obecnie scena muzyczna w tym regionie Polski, gdzie silnie reprezentowana scena folkowa. 


Zbigniew Zbyszek Bieniak Jary Oddział Zamknięty Funky Tank 1200 PAP.jpg
Zbyszek Bieniak: muzyka przez całe życie

Grupa Machina wybiera jednak inną muzyczną drogę. – Wzorujemy się na klasyce rokendrola, lata 70., lata 80. Deep Purple, Led Zeppelin to jest to, co w nas płynie, tylko nadajemy nowe brzmienie  – mówił, opisując muzyczne fascynacje grupy Machina Filip Leszczyński. 

Muzycy, jak przyznaje gość Trójki, w czasie pandemii nie próżnowali, czego efektem jest dziesięć nowych utworów, które niebawem powinny znaleźć się na płycie. Kolejnym pomysłem jest album z polskimi kolędami z rockowym pazurem. 

MACHINA - Are You Gonna Go My Way (Lenny Kravitz) live Klub30 Lublin 01.12.2019/machina

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce
Autorzy audycji: Tomasz Żąda
Goście: Tomek Siwak (grupa Omen), Filip Leszczyński (zespół Machina)
Data emisji: 16.10.2021
Godzina emisji: 17.08

gs

Czytaj także

Grzegorz Skawiński: życie rock'n'rollowe mamy poukładane

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 15:00
Po 5 latach przerwy zespół Kombii powraca z nowym albumem zatytułowanym "5". – Płyta powstawała przed pandemią i w jej trakcie, co skłaniało nas do głębszych refleksji nad życiem i światem – mówi Grzegorz Skawiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymonmówi i "najpiękniejsze piosenki o najgorszych rzeczach"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 15:00
Szymonmówi tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Do tworzenia inspiruje go szeroko pojęta popkultura, w której szuka znanych tropów, by przetworzyć je przez własną wrażliwość i zaprezentować w świeżym wydaniu. O swoim debiutanckim, wydanym 17 września albumie pt. "Coś się zepsuło" sam mówi: "najpiękniejsze piosenki o najgorszych rzeczach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Mizia – muzyczna cegiełka dla lepszego świata

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 15:03
– Zawsze marzyłem o tym, żeby przez moją muzykę dołożyć cegiełkę do rzeczywistości ­­– powiedział Filip Mizia, specjalny gość tego wydania audycji. Oprócz jego piosenek usłyszeliśmy też m.in. dawne utwory zespołów Exodus i Maanam (ten ostatni w zupełnie nowej wersji).
rozwiń zwiń