Debiuty i wielkie przeboje polskich wykonawców

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 18:08
Audycja "Wykonane w Polsce" to okazja do wysłuchania twórczości polskich wykonawców. W audycji nie brakuje debiutów, premierowych wykonań, jak i przebojów znanych pokoleniom Polaków. 
Filip Mizia
Filip MiziaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
46:26 2021_10_23 17_11_23_PR3_Wykonane_w_Polsce.mp3 Sobotnie popołudnie w towarzystwie polskich wykonawców (Wykonane w Polsce/Trójka)

 

Filip Mizia

Sobotnie spotkanie otworzył utwór "I’m ok". Autorem piosenko jest Filip Mizia, polski wokalista, raper, gitarzysta i autor piosenek, który od dzieciństwa mieszka w Szwecji. Niedawno napisał specjalną piosenkę. "I’m ok" powstała w ramach projektu e-lllipse, którego celem jest zmniejszenie liczby samobójstw w Europie. "Kiedy nadarzyła się okazja, żeby to, co robię, mogło realnie przełożyć się na pomoc innym, nie wahałem się ani chwili. Muzyka jest nieograniczonym źródłem komunikacji. Jest czymś, czemu człowiek powierza swoje lepsze i gorsze chwile. Potrafi nas wspierać, motywować i ogrzewać" – mówił muzyk podczas premiery utworu, która miała miejsc na falach radiowej Trójki. 

Filip Mizia - I'm ok / Filip Mizia

Plastic

W audycji pojawiła się również grupa Plastic. To elektroniczno-popowy zespół, założony w 2003 roku.  "Utwory, które składają się na naszą płytę, są odrobinę taneczne. Chcieliśmy rozruszać mięśnie naszych słuchaczy. Album otwiera dość nieoczekiwany wstęp. To specjalna niespodzianka dla mojego siostrzeńca" opowiadała wokalistka grupy, Agnieszka Burcan podczas jednego ze spotkań z Tomaszem Żądą. 

Plastic - Dream Dancing (I Hear The Music) Official Music Video / Plastic Official

Baranovski

W zestawieniu polskich wykonawców nie zabrakło również Baranovskiego i jego utworu "Momenty", który otwiera nowy rozdział w twórczości artysty. Muzyk wielokrotnie zaznaczał, że mimo iż pandemia udaremniła mu plany związane z wyruszeniem w trasę koncertową, cieszy się, że cały czas mógł tworzyć i pisać nowe utwory. "Momenty" miały swoją premierę w połowie 2020 roku. 

 BARANOVSKI - Momenty [Official Music Video] / BARANOVSKI

Lista utworów:

 • FILIP MIZIA  "I'm ok"
 • PLASTIC  "Dream Dancing (I Hear The Music)"
 • BARANOVSKI – Momenty"
 • URSZULA – "Ten czas"
 • ANNA BYAAZ – "Love And Pray"
 • FACECI – "Gdy Znikam"
 • RUBY RUN – "Atencjuszki"
 • ULTRASONIC – "Kara"
 • MARCIN SZCZURSKI – "Taksówka"
 • NOCTI – "Staromodny sms"
 • SEDGUY – "Twarda ziemia"
 • KAMIL KOWALSKI – "Twój"

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce
Autorzy audycji: Tomasz Żąda
Data emisji: 23.10.2021
Godzina emisji: 17.11

zch

Czytaj także

Tańka Szafraniec idzie w ślady Kayah

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 09:00
Zafascynowana starymi, analogowymi brzmieniami godzinami wsłuchiwała się w płyty Kayah. Tańka Szafraniec właśnie wydała debiutancką płytę i została z tej okazji zaproszona do audycji przez Tomasza Żądę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula – wszechobecna miłość i zamyślenie na płycie "Teraz ja"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 13:00
Urszula była gościem specjalnym tego wydania audycji Tomasza Żądy. Wokalistka opowiedziała o nowym albumie, w którego powstanie zaangażowanych było wiele znanych postaci polskiej sceny muzycznej.
rozwiń zwiń