Polscy wykonawcy i muzyczne nowości

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 18:08
Sobotnie popołudnie to dobry moment, by rozsiąść się wygodnie w fotelu i posłuchać muzycznych nowości, które z polskiego rynku zebrał i przedstawił Tomasz Żąda. 
Staszek Plewniak
Staszek PlewniakFoto: mat. pras

Posłuchaj
44:45 2021_11_27 17_13_05_PR3_Wykonane_w_Polsce.mp3 Sobotnie popołudnie z muzycznymi nowościami (Wykonane w Polsce: Trójka Żąda debiutów)

 

Dziwna wiosna 

Wystarczyły trzy single, by zespół został okrzyknięty nadzieję polskiego rocka. Miłość, tęsknota oraz ucieczki to motywy przewodnie, poruszane w twórczości warszawskiego trio. Efektem są brudne, ale jakże piękne rockowe piosenki.

 Miłość bez końca / Dziwna Wiosna

Staszek Plewniak

Staszek Plewniak to wokalista, instrumentalista, producent muzyczny i autor tekstów. Serca widzów podbił podczas udziału w  jednym z polskich talent show. Jest nie tylko frontmanem, ale też chętnie podejmuje liczne współprace. Można było usłyszeć go m.in. z Kubą Badachem czy Baranovskim.

Staszek Plewniak - RYTUALNY [Official Video] / Staszek Plewniak

Luna

Luna czyli Aleksandra Wielgomas to polska piosenkarka i autorka tekstów. Muzyczne dokonania rozpoczęła w klasie skrzypiec szkoły muzycznej w Grodzisku Mazowieckim. W wielu 11 lat dołączyła do chóru dziecięcego w Teatrze Wielkim, co dało jej okazję śpiewania w operach i spektaklach. Debiutancki album zatytułowany "Na wzgórzach niepokoju" wydała w 2018 roku.

Ola Wielgomas - Na wzgórzach niepokoju (Official Audio) / KayaxTV


Lista utworów:

 1. DZIWNA WIOSNA – "Miłość bez końca"
 2. ROCH – "Raj"
 3. STASZEK PLEWNIAK  "Rytualny"
 4. LUNA – "Virtual Rivers"
 5. LUNA – "Melt Away"
 6. OLA WIELGOMAS – Na wzgórzach niepokoju
 7. KALINOVSKI – "Dzień W Dzień"
 8. KWIATY – "Chleb, igrzyska"
 9. DISCOPOGO – "Leniwista"
 10. BRODACHE – "Last Christmas I Gave You My Karp"
 11. PEWIEN RODZAJ OPOWIEŚCI – "Płuca"
 12. AMAROK – Surreal

***

Tytuł audycji: Wykonane w Polsce – Trójka Żąda debiutów
Prowadzący: Tomasz Żąda
Data emisji: 27.11.2021
Godziny emisji: 17.12

zch


Czytaj także

Mateusz Krautwurst w czułych objęciach Mięthy

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 10:00
O muzycznych doświadczeniach i fascynacjach, nadziejach na przełamanie koncertowego impasu oraz niezbędnej w życiu czułości i słabości opowiedzieli w tym wydaniu audycji raper Skip i producent AWGS, tworzący duet Miętha.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektryzująco i po polsku

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 13:10
Czwartkowe wydanie "Naszej tonacji" obfitowało w energetyczne dźwięki i równie elektryzujące nazwiska. Na Trójkowej antenie usłyszeć m.in. Kulinovskiego, Sanah czy Miuosha. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalinovski: nie mogę się doczekać koncertu w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 14:09
Bohater zbliżającego się wielkimi krokami koncertu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej był gościem tego wydania audycji. Kalinovski zapowiedział dużą dawkę rockowych emocji w niedzielny wieczór, opowiedział też o swojej debiutanckiej płycie i udziale w kilku telewizyjnych programach typu talent show.
rozwiń zwiń