Atak na WTC – największy i najdoskonalszy zamach terrorystyczny

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 18:02
– Jednego dnia terrorystom z Al Kaidy udało się zabić trzy tysiące osób, wprawić w osłupienie ludzi Zachodu i przerazić ich tak mocno, że natychmiast poparli dwie wojny Ameryki, w Afganistanie i Iraku – mówi dziennikarz Trójki Michał Żakowski.
Audio
  • Atak na WTC – największy i najdoskonalszy zamach terrorystyczny (Ciekawy czas/Trójka)
Płonące wieże World Trade Center po uderzeniach samolotów 11 września 2001 r.
Płonące wieże World Trade Center po uderzeniach samolotów 11 września 2001 r.Foto: Michael Foran/wikimedia/CC BY-SA 2.0

W audycji "Ciekawy czas" wspominamy największy zamach terrorystyczny, do jakiego doszło w najnowszej historii Ameryki. Naszym gościem jest politolog Adam Balcer, który komentuje wydarzenia sprzed 16 lat i dzisiejszą kondycję ugrupowań terrorystycznych.

– Al Kaida ma za sobą swój złoty czas, jeśli w ogóle można w ten sposób mówić o zbrodniarzach. Taki zamach jak zamach na WTC to atak, który najprawdopodobniej nigdy się nie powtórzy – podkreśla.

Dlaczego organizacja kierowana niegdyś przez Osamę bin Ladena jest dzisiaj znacznie słabsza i co odróżnia ją od ISIS? Między innymi o tym mówi gość audycji.

***

Tytuł audycji: Ciekawy czas
Prowadzi: Michał Żakowski
Gość: Adam Balcer (politolog, kierownik Projektu "Eurazja" w WiseEuropa)
Data emisji: 11.09.2017
Godzina emisji: 16.48

iwo/ab

Czytaj także

Sujo John: człowiek, który przeżył zamach na WTC

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 23:50
Poranek 11 września 2001 był ciepły, zapowiadał się piękny dzień. Sujo John ucałował żonę na pożegnanie i jak co dzień, wyszedł do pracy. Przez okno swojego biura na 81. piętrze północnej wieży WTC spoglądał z dumą na Statuę Wolności.
rozwiń zwiń