X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie powraca do zniszczonego Aleppo

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 18:00
Przez 3 lata walk w Aleppo zginęło 30 tysięcy osób. Dziś mieszkańcy powoli powracają do swojego miasta. Niestety, czekają tam na nich ruiny, nie ma szkół, miejsc pracy, są problemy z dostępem do wody i elektryczności.
Audio
  • Życie powraca do zniszczonego Aleppo (Ciekawy czas/Trójka)
Ruiny Aleppo
Ruiny AleppoFoto: OBJM/Shutterstock.com

Ludzie powracający do zniszczonego Aleppo nie mają łatwego życia. Miasto ucierpiało w znacznym stopniu w wyniku prowadzonych w nim działań wojennych. A wojna trwa nadal, co każdy przebywający tam codziennie odczuwa.


Aleppo_free_1200.jpg
Cyniczna gra mocarstw na Bliskim Wschodzie

Afram Jolak, mieszkaniec Aleppo, widział na własne oczy okrucieństwa wojny, która dotknęła Syrię. – To był niezwykle niebezpieczny czas. Wszędzie wybuchały pociski moździerzowe, wiele domów zostało zniszczonych, również tu, w chrześcijańskiej dzielnicy Sulejmanija – opowiada.

– Jest wciąż wiele problemów. Musimy odbudować szkoły, ale to nie wystarczy. Ludzi wciąż nie stać na to, żeby zapłacić za edukację dzieci. Często nie stać ich nawet na wynajęcie mieszkania, przez co na niewielkim metrażu musi żyć nawet kilkanaście osób. Problemem wciąż pozostaje dostęp do wody i prądu – opisuje sytuację siostra Brygida, polska zakonnica przebywająca na misji w Syrii.

Zapraszamy do wysłuchania audycji Michała Żakowskiego, który przebywa obecnie w Aleppo.

***

Tytuł audycji: Ciekawy czas
Prowadzi: Michał Żakowski
Gość: Afram Jolak (mieszkaniec Aleppo), siostra Brygida (polska misjonarka w Aleppo)
Data emisji:
18.12.2017
Godzina emisji: 16.44

ml/mk

Czytaj także

Napięta sytuacja w Libanie. To tylko wojna psychologiczna?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 17:30
Nad Libanem wisi widmo wojny. Premier tego kraju uciekł za granicę i o swoich dalszych krokach informuje z terytorium Arabii Saudyjskiej. Czy na Bliskim Wschodzie szykuje się otwarty konflikt z libańskim Hezbollahem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyniczna gra mocarstw na Bliskim Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 11:00
Prezydent Putin zapowiedział, że rosyjskie wojska wycofają się z Syrii. Mają tam zostać jedynie, tzw. ochotnicy, czyli de facto żołnierze najemni. Jednocześnie okazuje się, że jedna z francuskich firm finansowała Państwo Islamskie w zamian za możliwość korzystania z fabryk na zajętym przez nie terenie. Jak rysuje się przyszłość Syrii?
rozwiń zwiń