Czy zbliża się koniec ery Angeli Merkel?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 17:25
Rozmowy koalicyjne w Niemczech trwają od kilku miesięcy. Czy brak rzeczywistych postępów może oznaczać koniec politycznej kariery kanclerz Angeli Merkel? 
Audio
  • Czy zbliża się koniec ery Angeli Merkel? (Ciekawy czas/Trójka)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel
Kanclerz Niemiec Angela MerkelFoto: flickr.com/photos/eppofficial

– Wielkiej trójce polityków niemieckich (Merkel, Schulz i Seehofer) zależy, żeby tę koalicję zawrzeć. To jest dla nich personalnie ważna decyzja. Dzięki niej będą mogli przedłużyć swoją działalność polityczną. Oczywiście, jest jeszcze nacisk opinii publicznej, zniesmaczonej postawą osób rządzących. Za długo to trwa i jest to bardzo nieprofesjonalne – mówi na antenie Trójki dr Anna Kwiatkowska-Drożdż, kierownik Zespołu Niemiec i Europy Północnej z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Okazuje się, że ponad siedemdziesiąt procent badanych uważa swoją kanclerz za ostoję stabilności. Obywatele nie chcą zmiany i czekają, aż Angela Merkel wraz z pozostałymi liderami niemieckich partii dojdzie do porozumienia.

Kto mógłby zostać kolejnym kanclerzem Niemiec? Jak wyglądać będzie polityczna przyszłość Angeli Merkel? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Ciekawy czas
Prowadzi: Michał Żakowski 
Gość: dr Anna Kwiatkowska-Drożdż (kierownik Zespołu Niemiec i Europy Północnej, Ośrodek Studiów Wschodnich im. Marka Karpia)
Data emisji: 8.01.2018
Godzina emisji: 16.46

kw/mk