X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy zbliża się koniec ery Angeli Merkel?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 17:25
Rozmowy koalicyjne w Niemczech trwają od kilku miesięcy. Czy brak rzeczywistych postępów może oznaczać koniec politycznej kariery kanclerz Angeli Merkel? 
Audio
  • Czy zbliża się koniec ery Angeli Merkel? (Ciekawy czas/Trójka)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel
Kanclerz Niemiec Angela MerkelFoto: flickr.com/photos/eppofficial

– Wielkiej trójce polityków niemieckich (Merkel, Schulz i Seehofer) zależy, żeby tę koalicję zawrzeć. To jest dla nich personalnie ważna decyzja. Dzięki niej będą mogli przedłużyć swoją działalność polityczną. Oczywiście, jest jeszcze nacisk opinii publicznej, zniesmaczonej postawą osób rządzących. Za długo to trwa i jest to bardzo nieprofesjonalne – mówi na antenie Trójki dr Anna Kwiatkowska-Drożdż, kierownik Zespołu Niemiec i Europy Północnej z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Okazuje się, że ponad siedemdziesiąt procent badanych uważa swoją kanclerz za ostoję stabilności. Obywatele nie chcą zmiany i czekają, aż Angela Merkel wraz z pozostałymi liderami niemieckich partii dojdzie do porozumienia.

Kto mógłby zostać kolejnym kanclerzem Niemiec? Jak wyglądać będzie polityczna przyszłość Angeli Merkel? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Ciekawy czas
Prowadzi: Michał Żakowski 
Gość: dr Anna Kwiatkowska-Drożdż (kierownik Zespołu Niemiec i Europy Północnej, Ośrodek Studiów Wschodnich im. Marka Karpia)
Data emisji: 8.01.2018
Godzina emisji: 16.46

kw/mk