X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Błędna polityka imigracyjna niesie ze sobą duże problemy?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 17:45
Demografia wojenna prof. Gunnara Heinsohna pozwoliła siedem lat temu przewidzieć wybuch arabskiej wiosny. Niemiecki socjolog wygłosił ostatnio nową teorię na temat imigracji. 
Audio
  • Błędna polityka imigracyjna niesie ze sobą duże problemy? (Ciekawy czas/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Fishman64

Z ostatniej publikacji prof. Gunnara Heinsohna możemy dowiedzieć się, że błędna polityka imigracyjna może doprowadzić do wielu problemów. Niemiecki socjolog uważa, że jest duża liczba młodych mężczyzn, których ambicje są niespełniane i to może doprowadzić do wybuchu przemocy. 

– Teoria prof. Gunnara Heinsohna mówi tak naprawdę rzecz bardzo prostą. Masy ludzkie podlegają takim samym prawom jak ciecz. Ludzie są jak woda. Jeśli jest zbyt dużo ludzi w danym systemie, to wiadomo, że nadmiar musi się "ulać". Może to oznaczać konflikt wewnętrzny, rewolucję, zmianę władzy czy migrację – tłumaczy teorię niemieckiego socjologa Grzegorz Lewicki,  ekspert ds. prognostyki międzynarodowej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Ciekawy czas
Prowadzi: Michał Żakowski 
Gość: Grzegorz Lewicki (dziennikarz, ekspert ds. prognostyki międzynarodowej)
Data emisji: 29.01.2018
Godzina emisji: 16.47

kw

Czytaj także

Ciekawy czas dla kobiet

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 18:00
2017 rok był czasem wielu zmian na lepsze, jeśli chodzi o prawa kobiet na świecie. Szczególnie ciekawie wygląda sytuacja Saudyjek, którym pierwszy raz w historii pozwolono na obejrzenie meczu piłkarskiego. Czy to zapowiedź faktycznych zmian, czy tylko chwyt marketingowy władz Arabii Saudyjskiej?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gałązka oliwna", która nie niesie pokoju

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 17:15
Rozpoczęła się ogromna operacja tureckich wojsk w Syrii. Ich celem stał się Afrin, miasto niedaleko Aleppo, kontrolowane przez kurdyjską partyzantkę YPG.
rozwiń zwiń