Jak postrzegani są Polacy w Tel Awiwie?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 08:13
Ostatnie wydarzenia na arenie politycznej zaostrzyły dyplomatyczne stosunki polsko-żydowskie. Jak zatem postrzegają Polaków zwykli mieszkańcy Izraela?
Audio
  • Jak Żydzi z Izraela postrzegają Polskę i Polaków? (Ciekawy czas/Trójka)
Tel Awiw
Tel Awiw Foto: Shutterstock.com/JekLi

shutterstock_784936516 izrael iran 1200.jpg
Jakie będą działania Izraela w kontekście wojny w Syrii?

Włodzimierz Rubin na co dzień mieszka w Tel Awiwie. Jest Żydem urodzonym w Polsce, jednak wyjechał z naszego kraju już w latach 70-tych. W jednym z największych miast Izraela ma własną firmę. Gość Michała Żakowskiego opowiadał m.in. o tym, jak zwykli obywatele żydowskiego państwa na Bliskim Wschodzie, postrzegają Polskę i jej mieszkańców. 

– Wydaje mi się, że nie wygląda to tak źle, jak jest to opisywane. Tutaj ludzi to mało interesujem, Choć ostatnio dzieje się dosyć ostro. W każdych wiadomościach mówi się o wydarzniach w Polsce, ale zwykli obywatele się tym nie przejmują. Mamy większe problemy i swoich wrogów. Polska nim nie jest, mogę wręcz powiedzieć, że jest przyjacielskim krajem – tłumaczy Włodzimierz Rubin, który w przeszłości był żołnierzem sił specjalnych Izraela. 

Jak Włodzimierz Rubin ocenia sytuację polityczną na Bliskim Wschodzie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Ciekawy czas
Prowadzi: Michał Żakowski 
Gość: Włodzimierz Rubin (mieszkaniec Tel Awiwu)
Data emisji: 19.02.2018
Godzina emisji: 16.44

kw/ml

Czytaj także

Błędna polityka imigracyjna niesie ze sobą duże problemy?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 17:45
Demografia wojenna prof. Gunnara Heinsohna pozwoliła siedem lat temu przewidzieć wybuch arabskiej wiosny. Niemiecki socjolog wygłosił ostatnio nową teorię na temat imigracji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igrzyska Olimpijskie okazją do rozmów na linii Korea Północna-USA?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 08:10
Korea Północna wyśle aż 22 polityków do swoich południowych sąsiadów. Razem z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych będą podziwiać otwarcie zimowych Igrzysk Olimpijskich. Czy ta wielka sportowa impreza okaże się pretekstem do politycznych rozmów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie będą działania Izraela w kontekście wojny w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 07:54
W ostatnich dniach doszło do niespodziewanych konfrontacji na Bliskim Wschodzie. Irański dron znajdował się nad terytorium Izraela, a Syryjczycy zestrzelili izraelski myśliwiec F-16. 
rozwiń zwiń