Syria. Katastrofa humanitarna we wschodniej Ghoucie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 17:00
Pomimo rezolucji ONZ trwa oblężenie i rosyjskie bombardowanie wschodniej Ghouty w Syrii. Broniący się ekstremiści islamscy i Al-Kaida nie chcą się poddać. Wszystko to powoduje dramat znajdującej się w mieście ludności cywilnej, która przetrzymywana jest tam w charakterze zakładników.
Audio
  • Rozmowa z Janem Natkańskim o sytuacji we Wschodniej Ghoucie w Syrii (Ciekawy czas/Trójka)
Zdjecie ilustracyjne
Zdjecie ilustracyjneFoto: Orlok/Shutterstock.com

– Społeczność międzynarodowa potrzebowała tygodnia, by określić sytuację w Ghoucie jako "piekło na Ziemi". Bombardowania i ostrzał artyleryjski samego miasta i okolicznych miejscowości, w których mieszkało niegdyś dwa miliony ludzi. Sytuacja jest dramatyczna, niczym w Aleppo dwa lata temu, gdzie nie można było nawet nieść pomocy rannym z powodu nawały ogniowej – mówi Jan Natkański.

Czy stworzenie przez Rosję korytarzy humanitarnych poprawi sytuację mieszkańców wschodniej Ghouty? Czy ofensywa lądowa armii syryjskiej pozwoli wyrwać miasto z kleszczy oblężenia? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Ciekawy czas
Prowadzi: Michał Żakowski 
Gość: Jan Natkański (arabista, były ambasador w krajach arabskich)
Data emisji: 26.02.2018
Godzina emisji: 16.44

ml/gs

Czytaj także

Jakie są szanse na pokój w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 12:00
W Syrii o pokój nadal trudno. Ciągle trwa wojna domowa, a kraj pogrążony jest w chaosie. - A Rosjanie, ogłaszając sukces militarny i zapowiadając wycofanie wojsk, nadal biorą udział w bombardowaniach - mówił w Dwójce Jan Natkański, arabista oraz były ambasador RP w Egipcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie będą działania Izraela w kontekście wojny w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2018 07:54
W ostatnich dniach doszło do niespodziewanych konfrontacji na Bliskim Wschodzie. Irański dron znajdował się nad terytorium Izraela, a Syryjczycy zestrzelili izraelski myśliwiec F-16. 
rozwiń zwiń