"Karolina powtarzała, żeby pamiętać o innych"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 10:47
17-letnia Karolina odeszła 31 lipca 2017 roku. Przez 11 lat zmagała się z chorobą nerek. Mimo ogromnych problemów, jakie wiązały się z jej stanem, wielu zawiedzionych nadziei i częstych pobytów w szpitalu, nigdy nie traciła optymizmu.
Audio
  • Wzruszająca historia Karoliny Majewskiej (Laboratorium reportażu/Trójka)
Karolina Majewska w studiu Radia Lublin
Karolina Majewska w studiu Radia LublinFoto: Radio Lublin

chłopiec wózek 1200.jpg
Niezwykła historia Marcela i jego nauczycielki

Była pełną radości dziewczyną, która potrafiła angażować innych w pomoc ludziom potrzebującym. Kochała radio – tam spędzała długie godziny odwiedzając swojego ojca w pracy albo uczestnicząc w audycji "Jasiek".

– Karolina pojawiła się w radiu po raz pierwszy jeszcze jako osoba zdrowa, pełna życia i energii. Była takim małym szaleńcem, którego wszędzie było pełno – wspomina Ryszard Majewski, dziennikarz Radia Lublin, ojciec Karoliny. 

– Ona zawsze mówiła o tym, że chciałaby żyć normalnie. Pewnie myślała sobie: bez bólu, bez rozstań z najbliższymi, bez dializ. Nigdy jednak o tym tak nie mówiła. Często za to powtarzała, żeby pamiętać o innych – wspomina Ewa Dados, która tworzyła audycje, w których uczestniczyła Karolina. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Laboratorium reportażu
Tytuł reportażu: "Nela, Karola i Anioł"
Autorka reportażu: Katarzyna Michalak 
Data emisji: 26.02.2018
Godzina emisji: 00:10

kw/ml

Czytaj także

Niezwykły umysł w chorym ciele. Historia Marcina Panka

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 19:00
Marcin Panek - bohater reportażu - cierpi na porażenie mózgowe, studia skończył jednak z wyróżnieniem. - Choroba pozbawiła mnie całkowicie równowagi, co w dużym stopniu utrudnia codzienną egzystencję. Patrząc na mnie ciężko jest domyślić się, że uczę milionerów, jak mają sprzedawać swoje produkty - przyznaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez zawahania, gdy chodzi o życie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 18:30
Opowieść głównego bohatera o nieprawdopodobnym wręcz ciągu powtarzających się zdarzeń. Dzień po dniu. Niemal identycznych. Czy z tym samym finałem? To podróż śladem ludzkich myśli, wartości i pragnień. Skłania do refleksji nie tylko nad sensem przypadku. Co trzeba zrobić, aby uratować komuś życie? Czasami naprawdę niewiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anioły Wiedzy w akcji

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 12:30
Jak odrobić w domu zadane lekcje, kiedy rodzice z różnych powodów nie pomagają dzieciom?
rozwiń zwiń