Współpraca wojskowa Unii Europejskiej. Czy "Polska jest koniem trojańskim"?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 19:17
23 kraje UE, w tym Polska, zdecydowały się przystąpić do unii obronnej. Ściślejsza współpraca wojskowa to przełom we Wspólnocie. Czy jesteśmy tym samym bliżej utworzenia europejskiej armii?
Audio
  • Współpraca wojskowa Unii Europejskiej. Czy "Polska jest koniem trojańskim"? (Unia pod lupą/Trójka)
W poniedziałek 13.11.2017r.w Brukseli ministrowie sprawzagranicznych i obrony podpisali deklarację o przystąpieniu do współpracy wojskowej
W poniedziałek 13.11.2017 r. w Brukseli ministrowie spraw zagranicznych i obrony podpisali deklarację o przystąpieniu do współpracy wojskowejFoto: PAP/EPA/Emmanuel Dunand

Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini powiedziała, że to historyczny moment, większość krajów Unii Europejskiej decyduje się na ściślejszą współpracę obronną. Zaznaczyła, że jeszcze niedawno wydawałoby się to niemożliwe. – Razem zrobimy to lepiej aniżeli poszczególne kraje osobno – mówiła.

Jak komentowano skład grupy? Kto uważa, że Polska jest "koniem trojańskim"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Unia pod lupą
Prowadzą: Beata Płomecka, Marcin Łukawski
Data emisji: 14.11.2017
Godzina emisji: 7.43

ab/mg

Czytaj także

Niepewna przyszłość strefy Schengen

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 08:00
Coraz bardziej niepewna staje się przyszłość strefy Schengen, która miała gwarantować swobodne podróżowanie bez konieczności okazywania paszportów czy dowodów tożsamości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownicy delegowani. Będą rozwiązania korzystne dla Polski?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 14:20
– Francja, pod wypływem której te zmiany są wprowadzane, uważa, że ostateczny kształt przepisów będzie skrojony pod jej wymogi – przyznaje Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli. 
rozwiń zwiń