X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Problemy Unii Europejskiej w 2017 i 2018 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 15:00
Mijający rok był trudny dla Unii Europejskiej. Część problemów pozostanie do rozwiązania w przyszłym roku. Najważniejsze z nich to Brexit oraz kryzys migracyjny.
Audio
  • Problemy Unii Europejskiej w 2017 i 2018 roku (Unia pod lupą/Trójka)
W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się konferencja Społeczny PRE_COP24. Polska droga do czystego środowiska.
W Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się konferencja "Społeczny PRE_COP24. Polska droga do czystego środowiska".Foto: Alexandra Lande/Shutterstock.com

– Jednym tchem można wymienić te dwa problemy, ale należy dodać do nich jeszcze jedną kwestię, o której będzie się mówić w przyszłym roku – podkreśla Beata Płomecka. O jaką sprawę chodzi? O solidarność finansową.

brexit 1200.jpg
Warunki Brexitu. Trwa spór Londynu z Brukselą

Europosłowie, m.in. z Niemiec, mówią, że jeśli nie będzie w Europie wspólnych działań w kwestii uchodźców, nie będzie jej również w dziedzinie unijnych finansów. Rozmowy w tej sprawie są wstępem do dyskusji na temat przyszłego unijnego budżetu, który obowiązywać będzie od 2020 roku.

Negocjacje na ten temat rozpoczną się w przyszłym roku, bo wtedy będzie gotowa publikacja projektu budżetu przygotowana przez Komisję Europejską. Wszystkie unijne kraje czekają na ten moment, bo wtedy okaże się, jak bardzo KE zechce wesprzeć kryzys migracyjny oraz jak bardzo zechce zredukować środki na politykę spójności, której Polska jest teraz beneficjentem.

Na pytania o to, co przyniesie krajom Wspólnoty przyszłość, odpowiedzi poznamy w połowie przyszłego roku. O najważniejszych sprawach bieżących mówiła w dołączonej audycji Beata Płomecka. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Unia pod lupą
Prowadzą: Beata Płomecka, Marcin Łukawski
Data emisji: 13.12.2017
Godzina emisji: 7.44

ml/mk

Czytaj także

Negocjacje w sprawie budżetu unijnego

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 15:00
– W Brukseli mówi się o dwóch dziurach w nadchodzącym budżecie. Z jednej strony jest to kwestia Brexitu, z drugiej - migracji, obronności i, co najważniejsze, innowacji – mówi Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warunki Brexitu. Trwa spór Londynu z Brukselą

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 13:40
Unia Europejska i Wielka Brytania nie mogą się porozumieć w sprawie Brexitu. Obie strony obwiniają się wzajemnie o utrudnianie rozmów. Pojawiły się też pomysły dotyczące okresu przejściowego do czasu wynegocjowania przyszłej umowy handlowej. Co z tego wszystkiego wynika dla Polaków?
rozwiń zwiń