X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy korzystamy z legalnych internetowych źródeł kultury?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2017 12:39
Dziś nie ma już potrzeby wychodzenia z domu, by obejrzeć film, serial czy posłuchać muzyki. Dostęp do tekstów kultury jest niezwykle łatwy – niestety, także do nielegalnych źródeł. Jak z problemem radzi sobie Unia Europejska, a jak Polska?
Audio
  • Czy korzystamy z legalnych internetowych źródeł kultury? Część 1 (Żyjemy w Europie/Trójka)
  • Czy korzystamy z legalnych internetowych źródeł kultury? Część 2 (Żyjemy w Europie/Trójka)
  • Czy korzystamy z legalnych internetowych źródeł kultury? Część 3 (Żyjemy w Europie/Trójka)
  • Czy korzystamy z legalnych internetowych źródeł kultury? Część 4 (Żyjemy w Europie/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/AlexLMX

Tylko w zeszłym roku Polacy wydali 900 mln zł w pirackich serwisach internetowych. Z nielegalnych źródeł korzysta co drugi Polak. Przewiduje się, że do 2024 roku łączna piracka konsumpcja wyniesie ponad 30 mld zł. Najgorzej wygląda sprawa z treściami wideo. Z legalnych źródeł korzysta zaledwie 1/3 Polaków. Tymczasem dostęp do nich jest rzeczywiście łatwy, bazy materiałów w szybkim tempie powiększają się. Można z nich korzystać za niewielkie pieniądze.

Zdaniem mecenas Agnieszki Mackiewicz, Polskę cechuje niska skuteczność przepisów w porównaniu z prawem unijnym. Dyrektywy InfoSoc i o handlu elektronicznym do tej pory nie zostały wprowadzone. Sprawę dodatkowo utrudnia zdecydowanie nadużywany tzw. dozwolony użytek osobisty.  W myśl prawa robimy to legalnie. Instytucja dozwolonego użytku obejmuje nie tylko szarego Kowalskiego, ale jest też rozszerzona na krąg tzw. osób bliskich  mówi gość Jana Niebudka. I to stanowi problem. Nielegalne staje się jedynie udostępnianie pobranego pliku.

Jaka jest przewaga legalnych źródeł? Czy zakup legalnej kopii wystarczy, by zorganizować publiczny pokaz? Jak wprowadzenie przepisów unijnych może sytuację zmienić? I wreszcie czy znajomych z mediów społecznościowych można uznać za tzw. krąg bliskich osób? O tym mogą Państwo posłuchać w dołączonych nagraniach audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet PlusŻyjemy w Europie
Prowadzi:
Jan Niebudek
Goście: mec. Agnieszka Mackiewicz
Data emisji: 21.09.2017
Godzina emisji: 9.20, 10.20, 11.20, 11.40

czaj/mk

Czytaj także

Do Europy Wschodniej trafia jedzenie gorszej jakości?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 10:44
Słowacy i Węgrzy biją na alarm. W Europie Środkowo-Wschodniej sprzedawana jest żywność gorszej jakości niż w zachodniej części kontynentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Storytelling Without Borders" - program dla uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 14:40
- Pewnego dnia spotkałam chłopca, który przybył do Szwecji jako uchodźca z Afganistanu. Usiedliśmy i poprosiłam, by opowiedział cokolwiek, na co ma ochotę. Zaczął opowiadać własną historię o miłości. Na koniec dodał, że to był pierwszy raz, kiedy ktoś spytał go o coś innego niż sprawy związane z wojną - powiedziała inicjatorka programu "Storytelling Without Borders".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuzi też wyjdą z Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 10:00
Sprawa przyszłości Unii Europejskiej jest obecna w wystąpieniach kandydatów na prezydenta Francji. Trudno sobie wyobrazić kampanię bez europejskich aspektów.
rozwiń zwiń