X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Problemy zdrowotne mieszkańców Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 09:20
Z raportu Unii Europejskiej wynika, że potężnym problemem dla Europejczyków jest zdrowie psychiczne. Na zaburzenia psychiczne cierpi w Europie co szósta osoba.
Audio
  • Problemy zdrowotne mieszkańców Unii Europejskiej cz.1 09:20
  • Problemy zdrowotne mieszkańców Unii Europejskiej cz.2 10:27
  • Problemy zdrowotne mieszkańców Unii Europejskiej cz.3 11:12
  • Problemy zdrowotne mieszkańców Unii Europejskiej cz.4 11:40
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Unia Europejska gruntownie przebadała zdrowie mieszkańców wspólnoty. Właśnie ukazał się raport z tych badań. Jak się okazuje, większość z nas, bo 80 procent Polaków deklaruje dobry stan zdrowia. Ale  jeśli spojrzeć do statystyk przytaczanych przez Brukselę, to już nie jest tak dobrze. Na pewno daleko nam do długowiecznych Japończyków, czy nawet jeśli mówimy o starym kontynencie, do Hiszpanów. Średnio Polak żyje 77 i pół roku. To nie jest dobry wynik. Bo czas życia jest u nas o 3 lata krótszy niż średnia unijna. Gorzej we wspólnocie pod tym względem niż u nas jest tylko w sześciu państwach. Na przykład na Węgrzech jest to 75 lat,  na Litwie 74 i pół. Na starym kontynencie najdłużej życiem cieszą się  Hiszpanie - 83 lata. W czołówce są też Włosi, Francuzi i Szwedzi - to 82 lata. Z raportu wynika, że potężnym problemem dla Europejczyków jest zdrowie psychiczne. Według danych zebranych przez  Komisję Europejską, na zaburzenia psychiczne cierpi w Europie co szósta osoba, czyli około 84 milionów mieszkańców Unii Europejskiej. Sprawa jest bardzo poważna, bo z powodu problemów psychicznych rocznie samobójstwo popełnia 84 tysiące osób. Sporo gorzkich słów pada w tym raporcie pod adresem osób zarządzających służbą zdrowia. Okazuje się, że średnio w Europie  20 procent pieniędzy, które przeznaczmy na opiekę medyczną jest marnowane.

Gościem audycji była redaktor naczelna „Służby Zdrowia”  Renata Furman,  która   odpowiadała na telefoniczne oraz e-mailowe pytania słuchaczy.


Tytuł audycji: Euranet Plus – Żyjemy w Europie
Prowadzi: Marcin Pośpiech, Halina Wachowicz, Sylwia Orłowska-Hejj, Elżbieta Korczyńska-Jordan 
Data emisji: 28.11.2018
Godzina emisji: 09:20,10:27,11:12,11:40

Pobierz audycję cz.1

Pobierz audycję cz.2

Pobierz audycję cz.3

Pobierz audycję cz.4

Pobierz licencję


Zobacz więcej na temat: Euranet Plus