X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Unia Europejska szuka rozwiązań na zmniejszenie odpadów, w tym tekstyliów i odzieży

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 09:19
Fast fashion, czyli szybko przemijająca moda, to zjawisko, które generuje ogromne ilości odpadów, a te Unia Europejska chce zminimalizować.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixbay

Statystyki sporządzone przez Eurostat na rok 2017 podają, że na ubrania wydajemy średnio 5 procent budżetu domowego, czyli mniej więcej tyle samo ile na wyposażenie domu. Za to według analityków McKinsey & Company statystyczny obywatel Unii Europejskiej kupuje w ciągu roku o 60 procent więcej ubrań niż 15 lat temu i zużywa je dwa razy szybciej. Fast fashion, czyli szybko przemijająca moda, to zjawisko, które generuje ogromne ilości odpadów, a te Unia Europejska chce zminimalizować. W ciągu ostatnich kilku lat w Europarlamencie pojawiło się kilka propozycji mających na celu zmniejszanie odpadów, w tym tekstyliów i odzieży. Jakie pomysły ma rząd Unii Europejskiej aby rozwiązać problem stosów ubrań piętrzących się w naszych szafach i pojemnikach na śmieci? Czy te pomysły wygrają z chęcią nadążania za modą i nowościami? Jakie są potrzebne rozwiązania?


Tytuł audycji: Euranet Plus – Żyjemy w Europie
Prowadzi: Wioletta Myszkowska,  Sylwia Orłowska-Hejj, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 23.10.2019
Godzina emisji: 09:19,10:21,11:13, 11:38

Pobierz audycję

Pobierz audycję

Pobierz audycję

Pobierz audycję

Pobierz licencję


Zobacz więcej na temat: Euranet Plus