X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dopuszczalny limit stężenia alkoholu we krwi dla kierowców w krajach Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 09:18
Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu, chce zrównać dopuszczalny limit stężenia alkoholu we krwi dla wszystkich kierowców w Unii Europejskiej.  
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixbay

W ubiegłym tygodniu wystartowała kampania społeczna Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu, która ma za zadanie przekonać wszystkich, że ze względu na bezpieczeństwo na drogach należy zrównać dopuszczalny limit stężenia alkoholu we krwi dla kierowców we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej. Rada rekomenduje wynik zero promila na terenie Unii Europejskiej. Oznacza to, że na terenie Unii Europejskiej nie będziemy mogli pić alkoholu, jeśli w planach będziemy mieli prowadzenie auta. Oznacza to również, że jeśli ktoś pił wczoraj, to następnego dnia też nie może prowadzić samochodu. Obecnie te limity są bardzo zróżnicowane w różnych krajach, od 0,2 promila w Polsce, pół promila w Niemczech, do 0, 8 promila w Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że ok. 1/4 wszystkich zabitych osób w wypadkach drogowych w Unii Europejskiej, to są wypadki, które mają związek z alkoholem.


Tytuł audycji: Euranet Plus – Żyjemy w Europie
Prowadzi: Dariusz Rosiak, Sylwia Orłowska-Hejj, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 20.11.2019
Godzina emisji: 09:18,10:31,11:12, 11:39

Pobierz audycję

Pobierz audycję

Pobierz audycję

Pobierz audycję

Pobierz licencjęZobacz więcej na temat: Euranet Plus