X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odnawialne źródła energii w krajach Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 09:19
W przyszłości każdy z nas  będzie  mógł zostać prosumentem, czyli będzie mógł być  jednocześnie producentem i konsumentem energii elektrycznej.
Audio
  • Odnawialne źródła energii w krajach Unii Europejskiej Cz.1
  • Odnawialne źródła energii w krajach Unii Europejskiej Cz. 2
  • Odnawialne źródła energii w krajach Unii Europejskiej Cz. 3
  • Odnawialne źródła energii w krajach Unii Europejskiej Cz. 4
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixbay

Neutralność klimatyczna Europy do 2050 roku, to główny cel przyjętego Europejskiego Zielonego Ładu. W przyszłości każdy z nas będzie mógł korzystać z OZE czyli z Odnawialnych Źródeł Energii. To efekt ostatnich ustaleń i postanowień Unii Europejskiej, czyli zmniejszenie emisji zanieczyszczeń inwestycji w zieloną energię, także w tą zieloną energię, którą może mieć i produkować każdy z nas. Taką energię mogą produkować mieszkańcy domków jednorodzinnych. Mogą to robić również małe przedsiębiorstwa, a także jednostki samorządu terytorialnego. W tej chwili jest to  trudniejsze dla mieszkańców bloków, czy wspólnot mieszkaniowych. Jednak rząd pracuje i zapowiada, że takie ułatwienia zostaną wprowadzone również dla mieszkańców bloków. Każdy będzie mógł zostać prosumentem, czyli będzie mógł być jednocześnie producentem i konsumentem. Ta rewolucja będzie dotyczyła szerokiej rzeszy mieszkańców  Polski. Już teraz mamy około 100 tys. gospodarstw  domowych, które zdecydowały się na takie rozwiązanie. Jest to mniej niż przykładowo w Niemczech gdzie to jest już kilka milionów, ale widać ogromne zainteresowania tą nową technologią. Liczba osób zainteresowanych produkcją  energii elektrycznej systematycznie się zwiększa, to bardzo dynamiczny proces.


Tytuł audycji: Euranet Plus – Żyjemy w Europie
Prowadzi: Michał Żakowski,  Sylwia Orłowska-Hejj, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 18.12.2019
Godzina emisji: 09:19,10:29,11:12, 11:41

Pobierz audycję

Pobierz audycję

Pobierz audycję

Pobierz audycję

Pobierz licencję

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus