X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja Europejska podwyższa prognozy gospodarcze

Gospodarka  europejska wchodzi w ten rok w dobrej kondycji i można  to wykorzystać na reformy strukturalne i na to aby usprawnić funkcjonowanie Unii Gospodarczej i Monetarnej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com
O Audycji

Komisja Europejska podwyższyła swoje prognozy gospodarcze. Jak informuje korespondentka Polskiego Radia w Brukseli - Beata Płomecka, Komisja Europejska uważa, że jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy w całej Unii Europejskiej i strefie euro, to będzie on wyższy niż to prognozowała w listopadzie. Tempo wzrostu gospodarczego jest najwyższe od 10 lat. Takie solidne wyniki powinny się także utrzymać w tym roku. Jeśli chodzi o całą Unię i strefę euro szacunkowy wzrost gospodarczy ma wynieść 2,3 procent. Natomiast nieco mniej optymistycznie patrzy Komisja Europejska na rok 2019. Ale to są na razie wstępne dane, bo tu wzrost ma być na poziomie 2 procent PKB. Gospodarka europejska wchodzi w ten rok w dobrej kondycji i można wykorzystać przede wszystkim malejące bezrobocie, deficyt który maleje. Można to wykorzystać na reformy strukturalne i na to aby usprawnić funkcjonowanie Unii Gospodarczej i Monetarnej. Ponadto w audycji o gospodarce Hiszpanii i Grecji. W audycji także przegląd europejskiej prasy gospodarczej opracowany przez Jakuba Witkowskiego.

Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Bardzo wazny problem europejski
Prowadzi: Wiktor Legowicz
Goście: Mirosław Bieszki-ekonomista
Data emisji: 08.02.2018
Godzina emisji: 18:43


Playlista