X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pracownicy delegowani w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 18:34
Europosłowie w Parlamencie Europejskim nie przyjęli wspólnego stanowiska do negocjacji z krajami członkowskimi w sprawie pracowników delegowanych w transporcie międzynarodowym. 
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.comx

Polska ma jedną z największych flot transportowych w Unii Europejskiej. Dlatego regulacje przepisów uregulowania zasad delegowania pracowników w transporcie międzynarodowym, to temat który bardzo interesuje polskich kierowców. Jak informuje korespondentka Polskiego Radia w Brukseli - Beata Płomecka, wczoraj europosłowie w Parlamencie Europejskim nie przyjęli wspólnego stanowiska do negocjacji z krajami członkowskimi. Europosłowie odrzucili wcześniejsze ustalenia podczas głosowania, akurat korzystne ustalenia dla naszych przewoźników. Brak zgody Parlamentu Europejskiego na wspólne stanowisko oznacza, że wszystko wraca do prac w komisji transportu i prace zaczynają się na nowo. Zwolennicy zaostrzenia zasad mogą podjąć kolejną próbę, żeby przeforsować swoje zapisy. Polscy europosłowie przeciwstawiają się temu i będą szukać sojuszników dla swojego stanowiska. Propozycja proponowana przez Polaków, aby transport międzynarodowy w ogóle wyłączyć z przepisów o delegowaniu,  została przegłosowana tylko dwoma głosami. W związku z tym jest impas w Parlamencie Europejskim i ciągle  nie wiadomo jakie przepisy będą obowiązywały w przyszłości. Ponadto w audycji o bezrobociu w krajach Unii Europejskiej oraz o wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim, które dotyczyło między innymi polityki spójności, swobody wymiany usług oraz przyszłości nowoczesnego przemysłu.  W audycji także przegląd europejskiej prasy gospodarczej opracowany przez Jakuba Witkowskiego. Gościem był Paweł Satalecki, ekonomista.

Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Bardzo wazny problem europejski
Prowadzi: Wiktor Legowicz
Gość: Mirosław Bieszki - ekonomista
Data emisji: 05.07.2018
Godzina emisji: 18:34


Zobacz więcej na temat: Euranet Plus