X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Finlandia skrytykowana za projekt budżetu Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 18:30
Projekt budżetu Unii Europejskiej zaproponowany przez Finlandię jest tak skonstruowany,  aby ona jak najmniej straciła. Spotkało się to z ostrą krytyką państw członkowskich.  
Audio
  • Finlandia skrytykowana za projekt budżetu Unii Europejskiej
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixbay

Finlandia zaproponowała projekt budżetu Unii Europejskiej, który został ostro skrytykowany i odrzucony przez kraje członkowskie. Jak informuje korespondentka Polskiego Radia w Brukseli - Beata Płomecka, wstępny projekt budżetu zaprezentowany przez Finlandię został skrytykowany zarówno przez kraje, które korzystają z hojnego wsparcia z unijnych funduszy, jak i przez kraje, które więcej wpłacają do unijnej kasy, niż z niej otrzymują, czyli przez płatników netto. Kraje te uznały, że cięcia są niewystarczające. Niektórzy uznali propozycje Finlandii wręcz za nieprzyzwoite. Finlandia tak skonstruowała tę propozycję, aby sama  jak najmniej straciła.To nie przystoi państwu, które kieruje pracami Unii Europejskiej, które powinno swoje interesy zostawić na boku i próbować doprowadzić do kompromisu. Ponadto w audycji o negocjacjach trójstronnych pomiędzy Komisją Europejską, Rosją i Ukrainą w sprawie tranzytu gazu po nowym roku oraz o negocjacjach w sprawie Brexitu. W audycji także przegląd europejskiej prasy gospodarczej opracowany przez Jakuba Witkowskiego. Gościem był Paweł Satalecki, ekonomista.


Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Bardzo wazny problem europejski
Prowadzi: Wiktor Legowicz, Jakub Witkowski,  Beata Płomecka, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 30.10.2019
Godzina emisji: 18:30

Pobierz audycję

Pobierz licencjęZobacz więcej na temat: Euranet Plus