X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sytuacja gospodarcza w krajach Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 18:31
Najszybciej rozwijającymi się gospodarkami w Unii Europejskiej w tym roku będą gospodarki: Irlandii, Malty i Węgier. Natomiast w przyszłym roku najwyższy wzrost odnotuje Malta, Rumunia i Irlandia. 
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixbay

Gospodarka Unii Europejskiej nieznacznie zwalnia. Jeśli chodzi o Polskę, to Komisja Europejska przewiduje, że prognozy z lipca tego roku będą trochę obniżone z 4,4 procent PKB na  4,1 procent PKB. Jak informuje korespondentka Polskiego Radia w Brukseli - Beata Płomecka, na przyszły rok Komisja Europejska jeszcze bardziej obniża prognozy dla polskiej gospodarki z 3,6 procent  do 3,3 procent. Tyle samo jest prognozowane  w 2021 roku. Te dane oznaczają, że Polska w ogólnym ujęciu całej Unii Europejskiej spada z podium z drugiego miejsca, które zajmowała w ostatnich prognozach gospodarczych,  na 4 miejsce. Tak będzie  zarówno w tym jak  i w przyszłym roku. Najszybciej rozwijającymi się gospodarkami  w Unii w tym roku w będą gospodarki: Irlandii, Malty Węgier. Natomiast w przyszłym roku najwyższy wzrost odnotuje Malta, potem Rumunia i Irlandia. Ponadto w audycji o Brexicie oraz o rozmowach w sprawie nowego  rozdania środków unijnych. W audycji także przegląd europejskiej prasy gospodarczej opracowany przez Marcina Pośpiecha. Gościem był Marek Wołos, ekonomista.


Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

Tytuł audycji: Euranet Plus – Bardzo wazny problem europejski
Prowadzi: Wiktor Legowicz, Marcin Pośpiech, Beata Płomecka, Patrycjusz Wyżga, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Halina Wachowicz
Data emisji: 14.11.2019
Godzina emisji: 18:31

pobierz audycję


pobierz licencję

Zobacz więcej na temat: Euranet Plus