Europosłowie ws. pracowników delegowanych. "Propozycje nie są korzystne dla Polski"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 18:35
Parlament Europejski przyjął stanowisko w sprawie pracowników delegowanych. Oznacza to, że mogą się rozpocząć rozmowy z unijnymi rządami. O ostatecznym kształcie zmian w przepisach dotyczących wysyłania osób do pracy za granicę zdecyduje wynik negocjacji przedstawicieli unijnych krajów i europosłów. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Dariusz Rosati i Kosma Złotowski o pracownikach delegowanych (Puls Europy)
Parlament Europejski
Parlament Europejski Foto: Shutterstock/Ikars

Dariusz Rosati (europoseł PO) stwierdził, że nie podoba mu się ta dyrektywa. Jak mówił, to wyraźne pogorszenie warunków działania polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, w Unii Europejskiej, w stosunku do stanu prawnego, który istniał przed zgłoszeniem tej rewizji.

– Jest kilka zabezpieczeń, które można ewentualnie obronić, między innymi podwykonawców. Jeszcze nie została podjęta ostateczna decyzja, Rada Europejska musi dogadać się z Parlamentem Europejskim. To ostatnia szansa dla Polski, aby jeszcze złagodzić zapisy tej dyrektywy  podkreślił.

Z kolei Kosma Złotowski (europoseł PiS) uważa, że "walka idzie o podział rynku Europy na rynek wschodni i zachodni". W jego opinii, są jeszcze szanse na korzystne poprawki, gdyż ta dyrektywa nie jest korzystna dla Polski.

 Przede wszystkim będą negocjacje między tym, co wyszło z Parlamentu Europejskiego, a tym, co proponuje Rada Europejska  zaznaczył gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy  
Prowadzi: Beata Michniewicz 
Goście: Dariusz Rosati (europoseł PO) i Kosma Złotowski (europoseł PiS)
Data emisji: 25.10.2017 
Godzina emisji: 17.44

mr/mk

Czytaj także

Ruszają negocjacje z krajami UE ws. pracowników delegowanych

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 14:19
Parlament Europejski przyjął stanowisko w sprawie pracowników delegowanych. Oznacza to, że mogą rozpocząć się rozmowy z unijnymi rządami. O ostatecznym kształcie zmian w przepisach dotyczących wysyłania osób do pracy za granicę zdecyduje wynik negocjacji przedstawicieli unijnych krajów i europosłów. 
rozwiń zwiń