X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europosłowie ws. pracowników delegowanych. "Propozycje nie są korzystne dla Polski"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 18:35
Parlament Europejski przyjął stanowisko w sprawie pracowników delegowanych. Oznacza to, że mogą się rozpocząć rozmowy z unijnymi rządami. O ostatecznym kształcie zmian w przepisach dotyczących wysyłania osób do pracy za granicę zdecyduje wynik negocjacji przedstawicieli unijnych krajów i europosłów. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Audio
  • Dariusz Rosati i Kosma Złotowski o pracownikach delegowanych (Puls Europy)
Parlament Europejski
Parlament Europejski Foto: Shutterstock/Ikars

Dariusz Rosati (europoseł PO) stwierdził, że nie podoba mu się ta dyrektywa. Jak mówił, to wyraźne pogorszenie warunków działania polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, w Unii Europejskiej, w stosunku do stanu prawnego, który istniał przed zgłoszeniem tej rewizji.

– Jest kilka zabezpieczeń, które można ewentualnie obronić, między innymi podwykonawców. Jeszcze nie została podjęta ostateczna decyzja, Rada Europejska musi dogadać się z Parlamentem Europejskim. To ostatnia szansa dla Polski, aby jeszcze złagodzić zapisy tej dyrektywy  podkreślił.

Z kolei Kosma Złotowski (europoseł PiS) uważa, że "walka idzie o podział rynku Europy na rynek wschodni i zachodni". W jego opinii, są jeszcze szanse na korzystne poprawki, gdyż ta dyrektywa nie jest korzystna dla Polski.

 Przede wszystkim będą negocjacje między tym, co wyszło z Parlamentu Europejskiego, a tym, co proponuje Rada Europejska  zaznaczył gość Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy  
Prowadzi: Beata Michniewicz 
Goście: Dariusz Rosati (europoseł PO) i Kosma Złotowski (europoseł PiS)
Data emisji: 25.10.2017 
Godzina emisji: 17.44

mr/mk

Czytaj także

Ruszają negocjacje z krajami UE ws. pracowników delegowanych

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 14:19
Parlament Europejski przyjął stanowisko w sprawie pracowników delegowanych. Oznacza to, że mogą rozpocząć się rozmowy z unijnymi rządami. O ostatecznym kształcie zmian w przepisach dotyczących wysyłania osób do pracy za granicę zdecyduje wynik negocjacji przedstawicieli unijnych krajów i europosłów. 
rozwiń zwiń