X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Burza wokół rezolucji Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 18:37
– Ta rezolucja to wstyd i hańba – powiedział na antenie Trójki Ryszard Czarnecki (PiS). Adam Szejnfeld (PO) stwierdził z kolei, że to nie jest rezolucja przeciwko Polsce, tylko przeciwko rządowi Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Ryszard Czarnecki (PiS) i Adam Szejnfeld (PO) o rezolucji PE (Puls Europy/Trójka)
Sesja Parlamentu Europejskiego
Sesja Parlamentu Europejskiego Foto: PAP/EPA/PATRICK SEEGER

Parlament Europejski przyjął krytyczną rezolucję o demokracji w Polsce. Za głosowało 438 europosłów, 152 było przeciw, 71 wstrzymało się od głosu. Dokument umożliwia rozpoczęcie przez europarlament procedury uruchomienia artykułu 7. unijnego traktatu. 

Chodzi o przygotowanie wniosku do krajów członkowskich, stwierdzającego poważne zagrożenie dla praworządności. Europosłowie napisali, że sytuacja w Polsce stwarza ryzyko naruszenia unijnych zasad. Zaapelowali do Polski, by nie ograniczała niezawisłości sądów. Wezwali rząd do przywrócenia niezależności Trybunału Konstytucyjnego i zlecili komisji swobód obywatelskich i sprawiedliwości europarlamentu przygotowanie raportu. Ma on być podstawą uruchomienia artykułu 7.

 Moim zdaniem nic złego nas nie czeka. Wcześniej było kilka debat w podobnym stylu, np. na temat Węgier, a w tym czasie sytuacja gospodarcza w tym kraju się poprawiała. Artykuł 7 nie ma szans. Przyjmując najgorszy scenariusz, konsekwencją byłyby sankcje. Tych sankcji jednak absolutnie nie będzie, bo nie będzie zgodności w Radzie na ten temat. Państwa naszego regionu będą bronić Polski, bo jest to w ich interesie  powiedział Ryszard Czarnecki z PiS.

Adam Szejnfeld stwierdził z kolei, że "nie jest najważniejsze to, czy podjęta dzisiaj inicjatywa PE wejdzie w życie, czy nie".  Najgorsze jest to, jaką opinię parlamentarzyści i rząd PiS tworzą o Polsce w Europie. Ważne jest to, że nikt w UE nie będzie Polsce pomagać, jeśli rząd PiS nie wróci na dobre tory. Istotną sprawą jest to, czy my nadal chcemy żyć w demokratycznym państwie prawa, czy chcemy wracać do dyktatury. Rząd PiS wraca bowiem swoimi metodami do czasów, z którymi my chcieliśmy skończyć - dodał poseł PO.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy  
Prowadzi: Beata Michniewicz 
Goście: Adam Szejnfeld (PO) i Ryszard Czarnecki (PiS) 
Data emisji: 16.11.2017 
Godzina emisji: 17.45

koz/mk