X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komisja Europejska chce uzależnić wypłatę unijnych funduszy od niezawisłego wymiaru sprawiedliwości ?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 19:04
– Jeżeli ktoś myśli, że przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerowi zależy na awanturze z Polską to nie rozumie jego całej drogi życiowej – mówił w "Pulsie Europy" dr Paweł Kowal, były wiceminister spraw zagranicznych.
Audio
  • Unijne fundusze zależne od niezawisłego wymiaru sprawiedliwości? (Puls Europy/Trójka)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjne Foto: IAR/Łukasz Kowalski

O tym, że Komisja Europejska chce uzależnić wypłatę unijnych funduszy od niezawisłego wymiaru sprawiedliwości – napisał komentator belgijskiej gazety "Le Soir". Dziennik powołał się na wypowiedź unijnej komisarz odpowiedzialnej za sprawiedliwość Very Jourovej. Wcześniej przedstawiciele KE mówili o uzależnieniu od praworządności tylko części funduszy.

– Przede wszystkim trzeba byłoby zdefiniować co to jest praworządność – tłumaczył dr Kamil Zajączkowski z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. – Oczywiście traktat o Unii Europejskiej w art. 2 wymienia tak zwane kryteria kopenhaskie, natomiast tu sama pani komisarz mówi, że głównym problemem będzie doprecyzowanie, co ma na myśli Komisja Europejska – dodawał ekspert. – Komisja Europejska prawdopodobnie w maju przedstawi zarys budżetu Unii Europejskiej na lata 2021 - 2027. Moim zdaniem kwestia na pewno znajdzie się w takim pakiecie negocjacyjnym – zastrzegł ekspert. – Polska musi się na to przygotować – dodał.

– Dziwie się że ta sprawa jest tak poważnie w Polsce traktowana - mówił Paweł Kowal. Jego zdaniem budżet na lata 2021 - 2027 będzie wyglądał inaczej, bo w Unii nie będzie już Wielkiej Brytanii, bo inne interesy ma Francja, a także ważniejsi gracze.  - Ale to w żadnym razie nie musi być za karę. To może być dobrze poukładane dla Polski - stwierdził Paweł Kowal.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy  
Prowadzi: Beata Michniewicz 
Goście: dr Paweł Kowal (Polska Akademia Nauk) i dr Kamil Zajączkowski (Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego)
Data emisji: 25.01.2018
Godzina emisji: 17.45

ksem/ml/gs

Czytaj także

Zbigniew Kuźmiuk: Komisja Europejska przemawia tekstami totalnej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 19:27
W Brukseli ma zapaść decyzja o wszczęciu postępowania przeciwko Polsce, zgodnie z art. 7 traktatu UE. O kwestii tej dyskutowali w "Pulsie Europy" europarlamentarzyści Zbigniew Kuźmiuk z PiS i Bogusław Liberadzki z SLD.
rozwiń zwiń