X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co dalej z artykułem 7.? "Wydaje się, że pan Timmermans zostanie odsunięty na boczny tor"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 19:21
– Odnoszę wrażenie, że w samej Komisji Europejskiej trochę stracono wolę do zajmowania się Polską – mówił w Trójce Zbigniew Kuźmiuk (PiS). – Polska jest w głębokiej defensywie. Przyjęcie w poniedziałek rezolucji podtrzymującej stanowisko ws. artykułu 7. pokazuje, że piękne słowa, próba pudrowania, dyplomacja nie wystarczy – stwierdził Robert Tyszkiewicz (PO). 
Audio
  • Czy Komisja Europejska będzie kontynuować procedurę przeciwko Polsce? (Puls Europy/Trójka)
Wiceszef KE Frans Timmermans
Wiceszef KE Frans Timmermans Foto: Komisja Europejska

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Komisja Europejska rozpoczęła wobec Polski procedurę opisaną w artykule 7. Traktatu o Unii Europejskiej, który mówi o dochodzeniu ws. naruszenia praworządności. Od tamtej pory odbyło się kilka spotkań premiera Mateusza Morawieckiego oraz nowego ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z przedstawicielami KE.

– Wygląda na to, że Parlament Europejski będzie próbował dalej procedować w tej sprawie. Najprawdopodobniej w następnym tygodniu w Strasburgu będzie kolejna rezolucja, w której Parlament Europejski będzie wspierał Komisję Europejską ws. artykułu 7. – podkreślił Zbigniew Kuźmiuk. – Odnoszę jednak wrażenie, że w samej Komisji Europejskiej trochę stracono wolę do zajmowania się Polską. Wydaje mi się, że pan Timmermans zostanie odsunięty na boczny tor. Rozmowy premiera Morawieckiego oraz ministra Czaputowicza dały rezultaty. Powołany został zespół składający się z przedstawicieli Komisji i naszego MSZ – dodał.

Europoseł PiS stwierdził, że KE zwyczajnie ma ważniejsze sprawy do załatwienia. – Po pierwsze, Komisja Europejska zorientowała się, że nie będzie 22 krajów, które byłyby gotowe głosować za uruchomieniem tego artykułu. Po drugie, ma na głowie znacznie poważniejsze problemy, trwa drugi etap negocjacji ws. Brexitu – zaznaczył.

– Mam wrażenie, że wszyscy ministrowie usiłują zajmować się polską polityką zagraniczną. Przynosi to opłakane skutki. Trudno jest mówić o jakiejkolwiek ofensywie dyplomatycznej. Polska jest w głębokiej defensywie. Przyjęcie w poniedziałek rezolucji podtrzymującej stanowisko ws. artykułu 7. pokazuje, że piękne słowa, próba pudrowania, dyplomacja nie wystarczy – stwierdził Robert Tyszkiewicz. – Potrzebne są konkretne działania, a tych ze strony obecnego rządu brakuje. Zarówno premier Morawiecki, jak i minister Czaputowicz nikogo nie przekonali – dodał.

Zapraszamy do wysłuchani całej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy  
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł Prawa i Sprawiedliwości), Robert Tyszkiewicz (poseł Platformy Obywatelskiej)
Data emisji: 31.01.2018
Godzina emisji: 17.45

dcz/gs