X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Reforma wymiaru sprawiedliwości. Przełom na linii Komisja Europejska-Polska?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 18:37
– Zmiana dynamiki pomiędzy Komisją Europejską a Polską ws. reformy wymiaru sprawiedliwości jest widoczna – mówił Bolesław Piecha (PiS). Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki (SLD) dodał, że obie strony zmierzają w dobrym kierunku.
Audio
  • Bolesław Piecha i Bogusław Liberadzki o relacjach pomiędzy Polską i Komisją Europejską (Puls Europy/Trójka)
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji EuropejskiejFoto: mat. prasowy KE

Szef Komisji Europejskiej mówi z nadzieją o porozumieniu z Polską w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości. Jean-Claude Juncker powiedział na konferencji w Brukseli, że jest okazja, bo Polska i KE są w stałym kontakcie i prowadzony jest dialog. – Jest duża szansa, że polskie stanowisko zbliży się do naszego i nasze przesunie się w kierunku stanowiska Polski – powiedział szef Komisji Europejskiej.

– To dość widoczna zmiana i – co ważniejsze – jest ona pozytywna. Pewnie znaczenie miało to, że w Polsce powstał nowy rząd. Czasami zmiana negocjatorów, a takim negocjatorem jest premier Mateusz Morawiecki, przynosi pozytywny skutek. Mam nadzieję, że Komisja Europejska przestanie się teraz tak twardo upierać przy swoim i być może również zacznie słuchać – powiedział Bolesław Piecha.

Bogusław Liberadzki dodał, że jego zdaniem jest to głównie sprawa Komisji Europejskiej. – Wydaje mi się, że ten sygnał wypłynął z Polski. Tak, to jest zasługa rządu Mateusza Morawieckiego. Przypomnę, że tego samego dnia, kiedy powstał nowy rząd, premier pojechał na kolację z Jean-Claude'em Junckerem. Tym samym rozpoczęto nowy dialog. Dodatkowo minister Jacek Czaputowicz zaprosił ostatnio do Polski Fransa Timmermansa, a wcześniej nie było przecież o tym mowy. To bardzo duża zmiana i obie strony zrobiły krok w dobrym kierunku – dodał Bogusław Liberadzki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Bolesław Piecha (europoseł PiS) i Bogusław Liberadzki (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, SLD)
Data emisji: 14.02.2018
Godzina emisji: 17.44

koz/kw

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: polskie sądownictwo bardziej niezawisłe niż niemieckie

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2018 11:29
Premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla "Die Welt" ocenił, że polski wymiar sprawiedliwości jest bardziej niezawisły niż niemiecki. Podkreślił, że Polska nie zamierza ustępować w sporze z UE o uchodźców i reformę sądownictwa.
rozwiń zwiń