Wybory do PE. Europosłowie PiS i PSL zarzucają sobie donoszenie na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 18:46
– Wpółpraca ponad podziałami wszystkich eurodeputowanych powinna mieć miejsce, ale przedstawiciele totalnej opozycji postawili sobie za cel donoszenie na Polskę – mówiła w "Pulsie Europy" Jadwiga Wiśniewska, europosłanka PiS. W odpowiedzi Jarosław Kalinowski, europoseł PSL, stwierdził, że nigdy nie było sytuacji jakoby miał "donosić na Polskę". 
Audio
  • Jadwiga Wiśniewska i Jarosław Kalinowski o wyborach do PE (Puls Europy/Trójka)
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: Shutterstock

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja. Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie w tej sprawie. Wraz z zarządzeniem wyborów oficjalnie rozpoczyna się kampania wyborcza.

O wyborach do PE i o pracy dla Polski wszystkich eurodeputowanych ponad podziałami mówili w "Pulsie Europy" Jadwiga Wiśniewska, europosłanka PiS, która będzie "jedynką" na śląskiej liście, oraz Jarosław Kalinowski, europoseł PSL, który wystartuje również jako "jedynka, ale z Mazowsza.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Wpółpraca ponad podziałami rzeczywiście powinna mieć miejsce, ale przedstawiciele totalnej opozycji postawili sobie za cel donoszenie na Polskę. Jestem jednak gotowa, żeby rozmawiać ze wszystkimi ugrupowaniami politycznymi, żeby negocjować jak najlepsze rozwiązania dla Polski – stwierdziła Jadwiga Wiśniewska.

W odpowiedzi Jarosław Kalinowski stwierdził, że nie ma ani jednej sprawy, w związku z którą miałby "donosić na Polskę". – Jeżeli mówimy już o donoszeniu, to przypomnijmy o uchwale, którą przygotowali posłowie PiS ws. sfałszowanych wyborów – stwierdził europarlamentarzysta PSL.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Jadwiga Wiśniewska (europosłanka PiS), Jarosław Kalinowski (europoseł PSL)
Data emisji: 26.02.2019 
Godzina emisji: 17.44

kad/ml

Czytaj także

Szef PO: nie ma czegoś takiego jak Ruch 4 Czerwca. Donald Tusk wspiera Koalicję Europejską

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 09:08
– Donald Tusk bardzo wyraźnie powiedział, że wspiera to, co robimy, czyli poszerzanie Koalicji Europejskiej. Ale nie ma czegoś takiego jak Ruch 4 Czerwca. To będzie dzień integrującego się samorządu i może mieć konsekwencje w wyborach parlamentarnych – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń