X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Parlament Europejski poparł tzw. ACTA2. Komentarze europosłów

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 18:21
– Ta dyrektywa uderza w wolność słowa i przede wszystkim w polskich użytkowników internetu – powiedział w "Pulsie Europy" Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. – Niebezpieczny jest artykuł 13, zaszyte jest w nim niebezpieczeństwo prewencyjnej cenzury - dodał Dobromir Sośnierz, europoseł partii KORWiN.
Audio
  • PE poparł tzw. ACTA2. Komentarze europosłów (Puls Europy/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Parlament Europejski poparł dyrektywę cyfrową, nazywaną przez jej przeciwników ACTA2. Nakłada ona m.in. na strony internetowe obowiązek filtrowania treści pod kątem tego, czy nie zostały one nielegalnie skopiowane. Za dokumentem opowiedziało 348 europosłów, przeciwko było 274, a 36 wstrzymało się od głosu.

– Ta dyrektywa uderza w wolność słowa i przede wszystkim w polskich użytkowników internetu. Wprowadza ona instrumenty, które mogą być użyte do stworzenia cenzury – powiedział Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Zdaniem polityka, "europarlament wylał dziecko z kąpielą". – Tym dzieckiem jest wolność, która będzie ograniczana filtrami i cenzurą. PE stworzył niebezpieczne ramy prawne. Broniłem polskich internautów, nie wielkich koncernów – stwierdził Ryszard Czarnecki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– W ogóle nie uznaję majątkowych praw autorskich, ponieważ albo uznaje się prawo własności, albo własności intelektualnej. Dlatego też jestem przeciw tej dyrektywie – przyznał Dobromir Sośnierz, europoseł partii  KORWiN. – Niektóre krytyczne głosy są nadmiernie panikarskie, jednak ostrożności w temacie wolności nigdy za wiele. Niebezpieczny jest artykuł 13, zaszyte jest w nim niebezpieczeństwo prewencyjnej cenzury – dodał europoseł. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy 
Prowadzi:  Beata Michniewicz
Goście: Dobromir Sośnierz (europoseł partii Korwin) oraz Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)
Data emisji: 26.03.2019 
Godzina emisji: 17.45

dn/gs

Czytaj także

Dyrektywa o prawach autorskich?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 13:30
27 marca Parlament Europejski ma głosować nad dyrektywą o prawach autorskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert nt. dyrektywy cyfrowej: polski rząd może stworzyć ścieżkę odwoławczą ws. blokowania treści

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 17:57
- Polski rząd może wprowadzić szybką i skuteczną ścieżkę odwoławczą od decyzji platform internetowych dla użytkowników, których treści zostaną zablokowane. Teraz takich rozwiązań w internecie brakuje i byłoby dobrze, żeby rząd polski na etapie implementacji dyrektywy o prawach autorskich pamiętał o interesie użytkowników sieci - powiedziała w rozmowie z PolskimRadiem24.pl Natalia Mileszyk z Fundacji Centrum Cyfrowe.
rozwiń zwiń