X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamieszanie wokół brexitu. Co dalej z wyborami do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 19:18
– Brexit to nie tyle problem Unii Europejskiej, co Wielkiej Brytanii – powiedział na antenie Trójki Bogusław Liberadzki (SLD). Prof. Ryszard Legutko (PiS) stwierdził z kolei, że "jeśli Wielka Brytania wychodzi z Unii, to jest to też wina Wspólnoty".
Audio
  • Bogusław Liberadzki i Ryszard Legutko o brexicie (Puls Europy)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: lazyllama / Shutterstock.com

Na środę zaplanowany jest w Brukseli nadzwyczajny szczyt Unii Europejskiej, podczas którego ma zostać podjęta decyzja w sprawie daty brexitu. 

– Brexit to nie tyle problem Unii Europejskiej, co Wielkiej Brytanii. Na ten moment my chcemy przede wszystkim wiedzieć, czy Brytyjczycy będą wybierać posłów do Parlamentu Europejskiego. Myślę, że ta sytuacja powinna nauczyć każde z państw członkowskich i społeczeństwa, że po pierwsze we Wspólnocie są generalne reguły, których należy przestrzegać, po drugie każde państwo, które zdecyduje się na ten krok, musi zmierzyć się z wielkimi problemami – powiedział Bogusław Liberacki.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Ryszard Legutko stwierdził z kolei, że "jeśli Wielka Brytania wychodzi z Unii, to jest to też wina Wspólnoty". – Myślę, że nie dojdzie do brexitu 12 kwietnia, ale Brytyjczycy nie będą też brali udziału w wyborach do europarlamentu – dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Bogusław Liberadzki (SLD), Ryszard Legutko (europoseł PiS)
Data emisji: 9.04.2019 
Godzina emisji: 17.30

koz/mk