X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przetasowania w Parlamencie Europejskim. Które frakcje zyskają nowych członków, które stracą?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 18:47
– Chcemy, by Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy byli po tych wyborach trzecią co do wielkości grupą w PE – powiedział na antenie Trójki europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Europoseł PO Jan Olbrycht dodał, że obecna sytuacja w PE bardzo przypomina sytuację w Polsce.
Audio
  • Zbigniew Kuźmiuk i Jan Olbrycht o wyborach do PE (Puls Europy/Trójka)
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: Shutterstock/Ikars

Według najnowszej prognozy europarlamentu, EPL otrzyma 177 mandatów, Socjaliści i Demokraci - 149, liberałowie -107, a Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy - 62. W porównaniu z poniedziałkowymi projekcjami kilka miejsc stracili chadecy i liberałowie, a kilka zyskali socjaliści i konserwatyści.
Nie zmieniła się prognoza dla Zielonych – mają mieć 69 miejsc.

Wyniki, które są akutalizowane na bieżąco przez PE, potwierdzają, że chadecy i socjaliści nie mają wspólnie większości w PE. Frekwencja w całej UE wyniosła 50,95 proc.  była najwyższa od 20 lat.

 W tej chwili zaczynają się prawdziwe negocjacje poszczególnych grup politycznych. PiS zdobywając 27 mandatów chce, by nasza frakcja, czyli Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy poszerzyli swój stan posiadania. Zależy nam, by to była duża, ambitna grupa, jednolita programowo, która będzie liczyła przynajmniej 100 europosłów. Pracujemy nad tym i myślimy, że będzie to trzecia co do wielkości grupa w Parlamencie Europejskim  powiedział Zbigniew Kuźmiuk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Sytuacja w Parlamencie Europejskim z naszego punktu widzenia, bardzo przypomina sytuację w Polsce – stwierdził z kolei Jan Olbrycht. – Mamy środowiska, które jednoznacznie deklarują się jako proeuropejskie, czyli chadecy, socjaliści, liberałowie i częściowo zieloni. Z drugiej strony mamy środowiska eurosceptyczne, więc ten podział będzie bardzo czytelny i będzie wpływał na wszystkie wybory – dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS), Jan Olbrycht (europoseł PO)
Data emisji: 28.05.2018
Godzina emisji: 17.45

koz/mk