X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ursula von der Leyen zabiega o poparcie swojej kandydatury. Komentarze europosłów

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 18:29
Ursula von der Leyen, kandydatka na szefową Komisji Europejskiej, od kilku dni prowadzi konsultacje w PE, zabiegając o poparcie europosłów. Na temat w radiowej Trójce dyskutowali Andrzej Halicki (PO) oraz Jadwiga Wiśniewska (PiS).
Audio
  • Ursula von der Leyen zabiega o poparcie swojej kandydatury. Komentarze europosłów (Puls Europy/Trójka)
Premier Belgii Charles Michel oraz Ursula von der Leyen
Premier Belgii Charles Michel oraz Ursula von der LeyenFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Choć przegrana Ursuli Von der Leyen w głosowaniu wydaje się mało prawdopodobna, większość frakcji oficjalnie mówi, że jeszcze nie zdecydowała, czy zamierza ją poprzeć. 

Wprawdzie to Rada Europejska nominuje kandydata na stanowisko szefa Komisji Europejskiej, ale wybiera go europarlament. Dlatego od kilku dni Niemka prowadzi oficjalne i nieoficjalne konsultacje z poszczególnymi frakcjami w PE. Ostateczne głosowanie nad jej nominacją odbędzie się w przyszłym tygodniu w Strasburgu. 

Jadwiga Wiśniewska przyznała, że "to będą trudne wybory i nie wiadomo, czy Ursula von der Leyen uzyska wymaganą większość". – Moja frakcja, czyli Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, skończyła spotkanie z panią minister i dyskusja była długa, ale bardzo interesująca. Pani Ursula von der Leyen pytana była m.in. o stosunek do Rosji, NATO, o sprawy związane z migracją. Frans Timmermans był dla nas nie do zaakceptowania – mówiła europosłanka PiS.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Halicki stwierdził, że "poparcie dla von der Leyen jest przesądzone, jest ona reprezentantką Europejskiej Partii Ludowej". – Walka z ociepleniem klimatu i rozsądne dofinansowanie tych wszystkich gospodarek, które rzeczywiście wymagają tej transformacji, a polska w szczególności, to zadania cywilizacyjne – mówił europoseł PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście:  Jadwiga Wiśniewska (PiS), Andrzej Halicki (PO)
Data emisji: 9.07.2019
Godzina emisji: 17.45

PAP/dn/kw

Czytaj także

Zbigniew Kuźmiuk: Grupa Wyszehradzka dołączyła do tych, którzy nadają ton UE

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 22:06
– Moim zdaniem do tandemu Niemcy-Francja, który nadaje ton temu, co się dzieje w Unii Europejskiej, doszła Grupa Wyszehradzka. Poszedł bardzo mocny sygnał dla wszystkich, że jeżeli mówimy o rzeczach fundamentalnych, trzeba to uzgodnić z Grupą Wyszehradzką – powiedział Zbigniew Kuźmiuk, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Czaputowicz: chcemy silnego budżetu Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 08:43
- Chcemy silnej Unii Europejskiej, a co za tym idzie - silnego budżetu UE. Będziemy artykułować nasze cele w tym zakresie - zapowiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ursula von der Leyen zabiega w PE o poparcie swojej kandydatury. Odbędzie kilka spotkań

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 11:22
Kandydatka na przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen kontynuuje spotkania w Europarlamencie i zabiega o poparcie. Dziś spotka się z grupą zielonych. W przyszłym tygodniu, 16 lipca, europosłowie zdecydują w głosowaniu czy akceptują tę kandydaturę. 
rozwiń zwiń