X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Witold Waszczykowski: Wielka Brytania powinna jak najdłużej pozostać w UE

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 18:09
– Wielka Brytania powinna jak najdłużej być w Unii Europejskiej. Mamy bowiem w tym polski interes ze względu choćby na liczbę Polaków mieszkających na Wyspach – mówił w "Pulsie Europy" Witold Waszczykowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Audio
  • Witold Waszczykowski o brexicie (Puls Europy/Trójka)
Witold Waszczykowski w studiu radiowej Trójki
Witold Waszczykowski w studiu radiowej TrójkiFoto: PR

Izba Gmin trzykrotnie odrzuciła wniosek Borisa Johnsona o skrócenie kadencji. Rząd zdecydował się więc na złożenie projektu ustawy w sprawie wyborów, do czego potrzeba zwykłej większości głosów. Ich rozpisanie wydaje się bardzo prawdopodobne, ponieważ opozycyjna Partia Pracy zapowiedziała poparcie wcześniejszych wyborów.

johnson 1200 pap.jpg
Brexit. Boris Johnson przekonuje Izbę Gmin do wcześniejszych wyborów

O brexicie i ewentualnych wcześniejszych wyborach w Wielkiej Brytanii mówił w "Pulsie Europy" Witold Waszczykowski, europoseł PiS. – Zapowiada się, że Boris Johnson wygra te wybory. Jednak przez przedłużenie kwestii brexitu do stycznia 2020 roku, może kilka punktów procentowych stracić. Johnson parł bowiem do władzy twardo popierając brexit i domagając się wyjścia z Unii Europejskiej. Nawet bez umowy – ocenił Waszczykowski. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

– Moim zdaniem Wielka Brytania powinna jak najdłużej być w Unii Europejskiej. Mamy bowiem w tym polski interes ze względu choćby na liczbę Polaków mieszkających na Wyspach. Im dłużej będziemy funkcjonować na rynku brytyjskim według zasad UE, tym lepiej dla budżetu unijnego – dodał. 

Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Audycja: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzący: Beata Michniewicz
Goście: Witold Waszczykowski (europoseł PiS)
Data emisji: 29.10.19
Godzina emisji: 17.44

kad/kw