X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Orzeczenie TSUE w sprawie polskich przepisów

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 17:44
Według orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Polskie przepisy dotyczące wieku przejścia w stan spoczynku sędziów i prokuratorów, przyjęte w lipcu 2017 roku, były niezgodne z prawem Unii Europejskiej.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixbay

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł dziś, że polskie przepisy dotyczące wieku przejścia w stan spoczynku sędziów i prokuratorów, przyjęte w lipcu 2017 roku były niezgodne z prawem Unii Europejskiej dlatego, że dyskryminowały ze względu na płeć i uderzały w niezawisłość sędziowską. Ministerstwo Spraw Zagranicznych uważa zaś, że orzeczenie ma charakter historyczny, bo dotyczy przepisów, które już nie obowiązują. Gośćmi Europejskiego Pulsu Trójki ze studia w Brukseli byli: Jadwiga Wiśniewska – Europosłanka PiS oraz Bogusław Liberadzki – Europoseł SLD.


Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz, Elżbieta Korczyńska - Jordan, Halina Wachowicz, Dariusz Pieróg  
Data emisji: 05.11.2019
Godzina emisji: 17:44

Pobierz audycję

Pobierz licencję


 


Zobacz więcej na temat: Euranet Plus