X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Kuźmiuk: przyjazd Charlesa Michela to dobry prognostyk

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 18:20
 – Charles Michel zorientował się, że bez czterech państw Grupy Wyszehradzkiej nie da się zamykać problemów na Radzie Europejskiej  – powiedział w radiowej Trójce Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. Z kolei Andrzej Halicki, europoseł PO przyznał, że "Mateusz Morawiecki jeszcze zatęskni za takim partnerem jak Donald Tusk".
Audio
  • Zbigniew Kuźmiuk: przyjazd szefa RE to dobry prognostyk (Euranet Plus–Puls Europy/Trójka)
Przewodniczący elekt Rady Europejskiej Charles Michel i premier Polski Mateusz Morawiecki
Przewodniczący elekt Rady Europejskiej Charles Michel i premier Polski Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Radek Pietruszka

PAP Morawiecki Michel 1200.jpg
Premier po spotkaniu z nowym szefem Rady Europejskiej: Polska jest otwarta na dialog

Szef polskiego rządu spotkał się w Warszawie z przewodniczącym –elektem Rady Europejskiej, a rozmowa wpisała się w serię spotkań Charlesa Michela w innych krajach członkowskich. Na briefingu prasowym premier poinformował, że przedyskutowano kwestie klimatu, a także te dotyczące zmian technologicznych, innowacji, obronności, relacji z Chinami i Rosją oraz konkurencyjności i jednolitego rynku UE.

Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS stwierdził, że "to dobry znak, iż nowy przewodniczący Rady Europejskiej przyjeżdża do najważniejszego państwa Grupy Wyszehradzkiej". – Charles Michel zorientował się, że bez czterech państw Grupy Wyszehradzkiej nie da się zamykać problemów na Radzie Europejskiej. To dobry prognostyk – mówił europoseł PiS.

– Donald Tusk jako szef Rady specjalnie naszego kraju nie odwiedzał i to sprawa zastanawiająca. Donald Tusk zgodził się publicznie, że należy na Polskę nałożyć sankcje – dodał polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Andrzej Halicki europoseł PO przyznał, że po stronie Charlesa Michela nie mamy dużego wsparcia. – Myślę tutaj o polityce spójności i obszarze rolnym, a w tych aspektach musimy walczyć o większe środki. Mateusz Morawiecki powinien mówić o tym dobitnie i z tej perspektywy nawet nasz premier zatęskni za takim partnerem jak Donald Tusk. Kwestia praworządności cały czas ciągnie się za nami i mam nadzieję, że nowe otwarcie z polskiej strony to zmieni. Jeżeli ma być dobry klimat w stosunkach, to musi być partnerskie traktowanie – stwierdził europoseł PO.

– Nie wiem czy Charles Michel będzie tak skuteczny jak Donald Tusk – dodał Halicki.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Euranet Plus – Puls Europy
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS) oraz Andrzej Halicki (europoseł PO)
Data emisji: 26.11.19
Godzina emisji: 17.45


Pobierz audycję

Pobierz licencję


dn/kr

Czytaj także

Ursula von der Leyen zabiega o poparcie swojej kandydatury. Komentarze europosłów

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 18:29
Ursula von der Leyen, kandydatka na szefową Komisji Europejskiej, od kilku dni prowadzi konsultacje w PE, zabiegając o poparcie europosłów. Na temat w radiowej Trójce dyskutowali Andrzej Halicki (PO) oraz Jadwiga Wiśniewska (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier po spotkaniu z nowym szefem Rady Europejskiej: Polska jest otwarta na dialog

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 16:43
- Wierzę, że razem z nowym przewodniczącym Rady Europejskiej będziemy w stanie zastosować nowe podejście i wypracowywać zdrowy kompromis nawet w tych najtrudniejszych sprawach - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu Charlesem Michelem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: nowy szef Rady Europejskiej unormuje stosunki z Polską

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 18:09
- Kiedy szefem Rady Europejskiej był Donald Tusk, stosunki między RE a Polską były wtedy nacechowane jego obsesjami personalnymi. Teraz przyszedł czas na normalność - powiedział w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. 
rozwiń zwiń